Чи потрібно складати іспити при вступі до ВНЗ, скориставшись системою ваучерів?

Загальні питання 67 переглядів

Планую опанувати нову професію, сокриставшись ваучером центру зайнятості. Але боюся, що не пройду вступний іспит. Чи це обов'язкова умова?


Наталя, 30 років, Дніпро.

Відповіді (1)

Завантаження...
Андрій Мітяєв
#

Відповідь надає начальниця відділу активної підтримки безробітних Дніпровської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Марина Сергіївна Балицька:— Ваучери на навчання не дають права вступати до навчального закладу за якимись «пільговими» умовами. У кожного закладу вищої освіти на офіційному сайті розміщується інформація про умови вступу та терміни подачі документів. Навчальний заклад людина обирає самостійно, а фахівці центру зайнятості перевіряють, чи має заклад відповідну ліцензію.


Нагадуємо, що ваучер – це документ, який видається одноразово та дає можливість безоплатно пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 


Максимальна вартість ваучеру — 26840 гривень.


Скористатися ваучером можуть люди, які НЕ зареєстровані як безробітні у центрі зайнятості, НЕ проходили перепідготовку протягом останніх трьох років за кошти Фонду, які МАЮТЬ професійно-технічну, фахову передвищу або вищу освіту.


Отримати ваучер можуть декілька категорій громадян, серед яких внутрішньо переміщені особи, особи, віком понад 45 років за умови наявності страхового стажу понад 15 років, та інші. Більш детальну інформацію можна переглянути на сайті Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/ (розділ «навчання» — «ваучери»).   


Пані Марина розповіла нам, що ця програма діє з 2013 року. Цьогоріч були внесені деякі зміни до порядку видачі ваучерів та був розширений перелік професій і спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер.


Отже, якщо ви вирішили здобути нову професію або спеціальність, підвищити свій фах за допомогою ваучеру, вам потрібно з документами (як правило, це паспорт, ідентифікаційний код, трудова книжка, документи про здобуту освіту) звернутися особисто до найближчого центру зайнятості або податки заявку через портал «Дія» (https://voucher.dcz.gov.ua/).
 

Коментувати 0
Согласен0Против

Немає коментарів