Як оформити пенсію за кордоном, якщо не отримував її тривалий час?

Загальні питання 542 перегляди

Мені майже 70 років. Одразу після війни діти знайшли мені прихисток у Німеччині і весь це час я не отримувала пенсію. Бо до війни моя пенсія приходила не на картку, а на пошту. Чи є можливість отримати мої пенсійні кошти тепер у Німеччині?

Відповіді (1)

Завантаження...
Яна Величко
#

Для отримання відповіді ми звернулися до спеціалістів Пенсійного фонду України:

— Відповідно до статті 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд її виплата припиняється.

Щоб поновити пенсійну виплату, необхідно особисто звернутися до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України із заявою та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Разом з тим громадяни, які тимчасово проживають за кордоном та отримали там тимчасовий захист або статус біженця, мають можливість надіслати заяву про поновлення виплати пенсії.

Порядок такого поновлення пенсій затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20 квітня 2023 року № 21-1.

До заяви про поновлення пенсії додаються копії паспорту, документів про отримання тимчасового захисту або статусу біженця та про реєстрацію місяця тимчасового проживання/перебування особи за кордоном (з перекладом), обов’язково надається оригінал документа про посвідчення факту, що фізична особа є живою.

Важливо! Копії зазначених документів мають бути засвідчені дипломатичним представництвом або консульською установою України або нотаріально.

Отримати поновлену пенсію можна на рахунок, відкритий в уповноваженому українському банку (якщо є такий) або у Німеччині, міжнародним поштовим переказом. Для отримання поштового переказу необхідно надіслати до АТ «Укрпошта» заяву в паперовій або електронній формі (форма заяви наведена у додатку 1 до Порядку реалізації експериментального проекту щодо виплати міжнародним поштовим переказом АТ «Укрпошта» пенсій та грошової допомоги одержувачам, які тимчасово перебувають за межами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.08.2023
№ 842
).

Окрім цього, якщо з країною тимчасового перебування укладено договір (угоду) про пенсійне (соціальне) забезпечення, є можливість перевести виплату пенсії до цієї країни, звернувшись, до відповідної установи в Німеччині.

Коментувати 0
Согласен0Против

Немає коментарів