Позбавили виплат через перетин кордону: чи є шанс на поновлення статусу ВПО?

Загальні питання 523 перегляди

«З мене та дитини зняли виплати на проживання для ВПО через те, що на 2 місяці ми виїжджали за кордон, хоча і повернулися. Чи маю я право на їх відновлення? Куди звертатися? Які документи потрібні?»

Відповіді (1)

Завантаження...
Яна Величко
#

Відповідь надали юристи БФ «Право на захист»:

Визначальним фактом для надання статусу ВПО є те, що особа перемістилася з територіальної громади у зв'язку з бойовими діями, що підтверджується відповідними документами.

Так, однією з підстав для скасування дії довідки ВПО є обставини, за яких людина виїхала на постійне місце проживання за кордон або повернулася до покинутого місця проживання. При цьому особа вважається такою, що повернулася до покинутого місця проживання на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання як ВПО.

У таких випадках переселенець зобов’язаний подати заяву про скасування довідки.

Натомість, п. 8 Постанови Кабміну №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», містить вичерпний перелік підстав для відмови у реєстрації ВПО, зокрема це:

1) відсутні обставини, що спричинили внутрішнє переміщення, зазначені у статті 1 Закону;

2) у державних органів наявні відомості про подання завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки;

3) заявник втратив документи, що посвідчують особу (до їх відновлення);

4) у документі заявника, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, та відсутні докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, визначені абзацом другим пункту 4 цього Порядку;

5) докази, надані заявником для підтвердження факту проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, не підтверджують такого факту.

Тобто, така підстава для відмови у видачі довідки як повторне звернення за її отриманням після її скасування законодавством не передбачена.

Таким чином, повторне звернення за отриманням довідки ВПО у разі повернення до України з-за кордону або повторного переміщення з місця основної реєстрації не може бути підставою для відмови у наданні такої довідки. Головна умова – залишення особою свого місця проживання з метою уникнення збройного конфлікту. Тому така особа має право на оформлення довідки про взяття на облік як ВПО.

Коментувати 0
Согласен1Против

Немає коментарів