Виїхали за кордон: як дитині вчитися далі?

Загальні питання 240 переглядів

 


Цього літа ми з сином-п’ятикласником вирішили переїхати до Польщі. Як нам навчатися далі? Ми зобов’язані продовжити навчання в українській школі чи 1 вересня треба йти у місцевий навчальний заклад?

Відповіді (3)

Завантаження...
Андрій Мітяєв
#

Відповідно до наказу МОН від 21.08.2023 № 1022, що набув чинності, такі діти можуть навчатися дистанційно в створених класах в окремо визначених органами місцевого самоврядування закладах освіти (до пʼяти на область і Київ).

Зазначається, що школярі зможуть вивчати тільки предмети українознавчого компонента. Водночас заклади загальної середньої освіти зараховуватимуть оцінювання з предметів, спільних для закордонних і українських шкіл.

Предмети, які учнівство вивчатиме в окремих класах (групах):

  • 1-4 класи:

Українські мова й література;
Я досліджую світ (у частині громадянської й історичної освітньої галузі).

  • 5-9 класи:

Українська мова;
Українська література;
Вступ до історії України та громадянської освіти (5 клас);
Історія України. Всесвітня історія (6 клас);
Історія України (7-9 класи);
Основи правознавства (9 клас);
Географія (8-9 класи).

  • 10-11 класи:

Українська мова;
Українська література;
Історія України;
Громадянська освіта (10 клас);
Географія (11 клас);
Захист України.

Також у межах тижневого навантаження передбачено години для індивідуальних занять і консультацій: одна на тиждень для 1-4 класів і по дві — для 5-11 класів.

Коментувати 0
Согласен0Против

Немає коментарів

Андрій Мітяєв
#

З 1 вересня вирішили запровадити ще одну нову форму навчання. Суть її полягає в тому, що діти, які зараз знаходяться за кордоном, матимуть змогу вивчати український компонент шкільної освіти. 

Щодо тривалості, то це — 6-8 годин на тиждень. Інші предмети школярі можуть вивчати в тих країнах, де вони перебувають. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль каже, що зазначену частину навчання буде зараховано автоматично.

Для чого запроваджують новий формат навчання? Першочергово для того, щоб зберегти зв’язок дітей, які виїхали за кордон, з Україною. Також важливо зробити все можливе, щоб у майбутньому молодь повернулась в Україну.

Коментувати 0
Согласен0Против

Немає коментарів

Яна Величко
#

Відповідь газеті надав начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської МВА Олександр Кузьменко:

«Пані Тетяно, вітаю! З української системи освіти вас не виключають, де б ви не перебували: в Україні чи за кордоном. А форму освіти і місце для навчання свого сина ви маєте право обрати самі.

Нагадаю, що в Україні навчальний рік розпочнеться вже першого вересня. Цьогоріч освітній процес буде організований у трьох форматах: очному, дистанційному та змішаному. Ліцеї держави обирають форму, враховуючи безпекові обставини та наявність спеціально обладнаних укриттів. Кремінські ліцеї продовжать освітній процес онлайн. Тримайте зв‘язок з класним керівником та адміністрацією вашого закладу!»

Коментувати 0
Согласен1Против

Немає коментарів

Відповісти