Чи є розкол між президентом і головкомом?

Чи є розкол між президентом і головкомом?

Чи є розкол між президентом і головкомом?

В "Economist" вийшла стаття, яка підтверджує не лише факт напруження між Зеленським та Залужним, а і попереджає про наслідки, якщо в ОП не зупиняться. Посилання на статтю та переклад її частини:

 

Росія готова скористатися політичними розколами в Україні

 

"Коли Росія почала своє вторгнення в лютому 2022 року, конкурентна політика впала в сплячку. Вона повернулася, коли екзистенційна загроза для України зменшилася наприкінці того ж року. Ярослав Железняк, опозиційний депутат, каже, що все ще існує «широка згода» щодо фундаментальних питань національної безпеки. Але відомий депутат від партії президента каже, що штовханина вже зробила Україну «нестабільною». Помилки робляться «з усіх боків». А спроби президента «централізувати прийняття рішень» і «придушити інакомислення» мають протилежний ефект.

Тріщини з'явилися не тільки на політичних лініях, але, що найбільш тривожно, між військовим і політичним керівництвом. Відносини між президентом Володимиром Зеленським та його головнокомандувачем Валерієм Залужним вважаються жахливими. Вперше про розбіжності в поглядах стало відомо влітку минулого року. Нещодавнє відверте інтерв'ю The Economist з генералом, в якому він заявив, що війна в Україні зайшла в глухий кут, вивело цей конфлікт у відкриту площину. Пан Зеленський публічно дорікнув генералу за заголовки. У пізнішому інтерв'ю він, схоже, попередив Залужного, щоб той займався військовими справами, а не «політикою».

Високопоставлене джерело в уряді припускає, що відкритий конфлікт у керівництві був «передбачуваним» результатом контрнаступальної операції, яка «не пішла за планом». Чиновник каже, що пан Залужний, можливо, вчинив нерозумно, суперечачи більш оптимістичній публічній позиції свого президента. Але мало хто в уряді міг би посперечатися з його тверезими висновками. Зараз триває пошук винних у тому, хто несе відповідальність за провал. «Політики кажуть, що їхні генерали - навчені радянською владою бовдури. А генерали кажуть, що політики їм заважають. У перемоги багато батьків, але ніхто не хоче бути батьком безвиході».

Ще одним фактором, що впливає на ситуацію, є повідомлення про кримінальне розслідування щодо оборони півдня України. Це був єдиний район, де російські війська змогли здобути швидку і надзвичайно важливу перемогу в лютому і березні 2022 року, створивши за кілька тижнів новий сухопутний коридор до Криму. Українські перебіжчики сприяли просуванню. Мости не були підірвані, як це мало бути. Армія також була погано підготовлена. Пан Залужний, за деякими повідомленнями, наразі проходить лише як свідок у розслідуванні, але це може змінитися на щось більш серйозне. Союзники кажуть, що можливість кримінального обвинувачення покликана тримати його в узді. Його взаємодію зі ЗМІ можна розглядати як страховий поліс, припускає джерело з генерального штабу.

Пан Залужний не заявляв про жодні політичні амбіції, а його кілька кроків на політичній арені не можна назвати вправними. Це не означає, що він не становить жодної загрози для пана Зеленського. Президент, який ще у 2019 році був коміком, знає, як швидко українське суспільство може створювати та ламати своїх лідерів. Внутрішні опитування, з якими ознайомився The Economist, свідчать про те, що президент, якого колись хвалили за його роль у захисті країни, був заплямований корупційними скандалами в його уряді та занепокоєнням щодо напрямку руху країни. Дані, отримані в середині листопада, показують, що довіра до президента впала до +32%, що менше половини, ніж до все ще шанованого генерала Залужного (+70%). Керівник розвідки Кирило Буданов також має кращі рейтинги, ніж президент (+45%).

Це ж опитування показує, що пан Зеленський ризикує програти президентські вибори, якщо коли-небудь зіткнеться віч-на-віч зі своїм головнокомандувачем. Українське суспільство, ймовірно, не привітало б жодного неспровокованого виклику. Наразі 8 з 10 українців проти самої ідеї проведення виборів, які спочатку мали відбутися в березні наступного року. Президент також виключив їх проведення, посилаючись на воєнний стан. Але падіння його рейтингу ще може переконати його змінити свою думку".

 

У той же час Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук в інтерв’ю Politico заперечує конфлікт між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

"Ніколи не було жодного випадку напруженості між політичним та військовим керівництвом", — заявив Стефанчук.

Він назвав цю інформацію чутками. Крім того, на думку Стефанчука, повідомлення про існуючі розбіжності є частиною "російської пропаганди".

 

Разом з тим депутатка ВР від "Слуги народу" Мар'яна Безуглая продовжує атакувати Залужного своїми заявами у соц.мережах. То є напруження і розкол між Зеленським і Залужним?

15:08
275
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Прогноз погоди
Групи користувачів
Готуємо смачно!
Cмачнюща рубрика про їжу і все, що пов'язано з нею. Гурмани, готуйтеся! Попереду на вас чекає багато цікавих фактів та несподіваних відкриттів. Починаємо ділитись своїми улюбленними рецептами?
2 учасника