Рік жаху та сподівань дався тяжко навіть богатирю Олександру Дубовому. Історія спортсмена

Рік жаху та сподівань дався тяжко навіть богатирю Олександру Дубовому. Історія спортсмена

Рік жаху та сподівань дався тяжко навіть богатирю Олександру Дубовому. Історія спортсмена

Олександр Дубовий – відома особистість не тільки у рідній Кремінній, а й далеко за її межами.

Майстер спорту України з пауерліфтингу та богатирського багатоборства, учасник багатьох змагань і чемпіонатів, різноманітних міських та обласних заходів і просто найсильніша людина регіону.

А нещодавно до цих чеснот додалося ще й звання «Майстер спорту України міжнародного класу» з богатирського багатоборства. Це стало можливим завдяки участі Олександра у національній збірній команді України в командному чемпіонаті Світу - 2022 з богатирського багатоборства у жовтні 2022 року «WORLD’S STRONGEST NATION U105 2022» (Найсильніша нація світу), що проходив у місті Ландсхут (Німеччина). 

Там наша збірна стала срібним призером, завоювавши II місце. За результатами експертної кваліфікаційної оцінки це й дозволило Олександру виконати норматив Майстра спорту Міжнародного класу з богатирського багатоборства.

Змагання, спортивні успіхи, титутули – це те, що приносить радість, наповнює азартом, оптимізмом навіть сьогодні, коли навколо радості так мало. Та цей позитив, на жаль, не може переважити відчуття туги, суму і неспокою, які ось уже впродовж майже року не дають заснути вночі, навіть з допомогою снодійних. Бо, коли вщухли аплодисменти і богатир, якому немає рівних у його фізичних можлиивостях, покинув ринг – він стає вразливим перед обставинами. Бо з цього моменту директор навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту ДЗ «Луганський національний університету імені Тараса Шевченка» Олександр Володимирович Дубовий у відповіді вже не за свої фізичні можливості, а за долю 600 вихованців, за долю викладачів, працівників, які навчаються у вузі.

- У березні минулого року наш інститут було евакуйовано з Кремінної до Полтавської області. (У 2014 році інститут переїхав до Кремінної з Луганська), - розповідає директор. - Наразі маємо локацію у Полтаві, на базі торгівельного інституту, де розміщено наші основні потужності - навчальні аудиторії, лабораторії, комп’ютерні, спортивні, тренажерні зали тощо. Інша локація – в Лубнах: тут нам надали приміщення колишньої школи, де ми обладнали аудиторії, розмістили деканат, ректорат; тут підписані договори про співпрацю з дитячо-юнацькими спортивними школами.

Ото ж, є навчальні корпуси, гуртожитки, всі умови для здобуття освіти. Але навчальний процес відбувається в онлайн-режимі через постійні тривоги (хто може гарантувати дитині безпеку?), через те, що багато студентів виїхало за кордон.

- Зрозуміло, що теоретичну частину навчання можна здійснювати дистанційно. Але ж це інститут фізкультури і спорту. Як здійснюється саме фізична підготовка студентів?

- Теж самостійно і дистанційно. У цьому немає проблем, якщо студент мотивований, має бажання навчатися і досягати успіхів. Проблема - в іншому. На нинішній навчальний рік ми набрали контингент здобувачів освіти, і це радує. Але статистика свідчить, що наразі 50 відсотків учнівської молоді перебуває за кордоном і, на жаль, 30 відсотків з них уже не повернеться в Україну. Одним - нікуди, бо знищені оселі; інші, побачивши більші можливості для навчанння, розвитку і становлення, оберуть, звичайно ж, те місце, де краще. Як риба, що шукає глибини. Викладачів теж багато виїхало до Європи. Ото ж будемо втрачати не тільки потенціал здобувачів освіти, але й кадровий потенціал.

У мене працює викладачем молодий хлопець Олександр Гадючко. Його хату розбомбило у Кремінній, вбило батька, а матір травмовано. Дружину він раніше відправив до Англії, зараз вживає заходи, щоб тутди ж відвезти і матір. Хлопець пережив трагедію, у нього тут обірвалося життя. Який подальший шлях він обере, де будуватиме свій новий дім? І таке питання сьогодні стоїть перед сотнями, тисячами людей, що були змушені покинути свої домівки.

- А як на це питання відповідаєте Ви особисто – сильна і мужня людина, керівник великого колективу?

- Попри всі ці характеристики, я занадто домашній. Тому, поміняти місце проживання – таке мені навіть у голову не приходиь. Тільки додому! Тільки цим і живу! Цим живе моя сім’я, яка наразі перебуває у Вишневому, під Києвом. Про це мріють мої сини: Володимир, який навчається у 11 класі Кремінського ліцею №3; Іван, якому 9 років; і наймолодший, 4-річний Ілля. Наш дім – це наша фортеця. Поки що вона ціла, хоч і пограбована, в хаті майже нічого не лишилося.

Але є стіни! У 2005 році ці стіни мені подарував батько, він купив для мене дім, збудований в 1956 році. Щоб його облаштувати, довелося працювати на двох-чотирьох роботах одночасно. За 19 років педагогічного стажу я жодного разу не був у відпустці. У Рубіжанському інституті хімічних технологій Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля був завідувачем кафедри фізичного виховання; за сумісництвом вів секції у ДЮСШ; працював у навчально-науковому інституті фізичного виховання і спорту ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка». А у 2021 році мені запропнували очолити цей інститут. На той час я уже захистив дисертацію, отримав науковий ступінь кандидата педагогічних наук і вчене звання доцента.

То ж Кремінна – це моє життя і покинути все це – означає відмовитися від себе.

…Рік жаху, від якого пропав сон; рік сподівань, надій, молитов; рік очікування найдорожчої звістки про те, що можна нарешті їхати додому – тяжко дався навіть богатирю. Навіть він надломився і пережив серцевий напад. Довго виходив з цього стану. Ще й по сьогодні не може сказати, що хвороба відступила від нього.

- Якби був вдома – було б легше. А коли прокидаєшся вранці і усвідомлюєш, що ти не в своєму домі, що в чужій квартирі, у чужій постелі, що все це не твоє і ніколи твоїм не стане, - такий постійний психологічний стан не допомагає твердо стати на ноги.

(На знімку праворуч - рідний брат Олександра, Майстер спорту України з пауєрліфтингу, багаторазовиий призер та переможець всеукраїнських чемпіонатів, переможець Кубку Дунаю 2021р.)


На жаль, усі, з ким доводиться спілкуватися, переживають такі почуття, як і Олександр Дубовий, усім страшенно хочеться додому. Наразі всі ми перебуваємо у стані, ніби нас підняло в повітря і щось не дає опуститися на землю, на свою землю. Так і живемо, між небом і землею… Поки точаться жорстокі бої на підступах до Кремінної..., гинуть воїни.., йдуть у вічність сини – наш цвіт і майбутнє.., стікає кров’ю місто і чорними провалинами розстріляних вікон порожніх будинків вдивляється у далечінь, виглядаючи своїх господарів.

Хто міг подумати, що з нами таке станеться?..


Ганна Паламарюк. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
19:05
173
Немає коментарів. Ваш буде першим!