5 українських компаній попалися на фальсифікації вершкового масла: їх оштрафували на 30 млн гривень

5 українських компаній попалися на фальсифікації вершкового масла: їх оштрафували на 30 млн гривень

5 українських компаній попалися на фальсифікації вершкового масла: їх оштрафували на 30 млн гривень

Поки виробники молока прогнозують зростання цін на продукцію, антимонопольний комітет оштрафував 5 компаній на загальну суму близько 30 млн гривень за фальсифікацію вершкового масла.

Про це йдеться в інтернет-виданні Українські Новини.

Згідно з повідомленням Антимонопольного  комітету України, на яке посилається джерело, виявлено ряд недобросовісних виробників, які виготовляли суміші з невідомими складовими та при цьому називали продукт "маслом".

"Антимонопольний комітет України починає приймати рішення у справах, які були розпочаті після масштабного дослідження масла солодковершкового. Підтверджено, що багато виробників молочної продукції дійсно вводили в оману споживачів і пропонували їм підробки в красивій обгортці ", - сказано в ньому.

Зазначається, що в деяких випадках вміст немолочних і рослинних жирів досягало 90-100%.

АМКУ уточнив, що подібна продукція поставлялася як в магазини та на гуртові ринки, так і через систему державних закупівель в школи, дитсадки, інтернати, лікарні.

Таким чином, використовуючи назву "солодковершкове масло" на такій продукції виробники поширювали інформацію, яка вводить в оману споживачів, крім того, це могло надати їм неправомірні конкурентні переваги, що є порушенням закону про захист від недобросовісної конкуренції.

У зв'язку з цим 10 листопада, АМКУ оштрафував ТОВ "Богодухівський молокозавод" на 20,6 млн гривень, ТОВ "Малороганський молочний завод" (обидва - Харківська область) - 4,4 млн гривень, ТОВ "Гайсинський молокозавод" (Вінницька область) - 3,6 млн гривень, ТОВ "Симолів" (Київська область) - 1 млн гривень.

4 листопада також було оштрафовано ТОВ "Інтер-Мол" (Дніпро) на 968 тис. гривень.

На цей час Комітет завершує розгляд справ по інших виробниках, порушники будуть притягнуті до відповідальності за порушення конкурентного законодавства.

Нагадується, що масштабне дослідження на ринку олії про наявність фальсифікованої продукції проводилося Державною службою з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Згідно з ДСТУ 4399: 2005 масло повинно містити у своєму складі виключно молочний жир.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:35
246
Немає коментарів. Ваш буде першим!