Директорка Кремінського ліцею №5 Тетяна Коваленко розповідає про особливості навчання в умовах війни

Директорка Кремінського ліцею №5 Тетяна Коваленко розповідає про особливості навчання в умовах війни

Директорка Кремінського ліцею №5 Тетяна Коваленко розповідає про особливості навчання в умовах війни

Заклади освіти Кремінської громади сьогодні працюють в дистанційному режимі. Як навчаються за таких умов діти, як організовують освітній процес вчителі – про це наш кореспондент спілкувалася з директоркою Кремінського ліцею №5 Тетяною Миколаївною Коваленко.

Тетяна Коваленко:

  • -Кремінський ліцей №5, як і всі освітні заклади Кремінської громади, організувалися в дистанційному режимі ще в березні 2022 року. Так ми завершили минулий навчальний рік і розпочали новий.
  • Нам вдалося зберегти контингент учнів та вчителів. Є, звичайно, такі, що звільнилися з закладу освіти. Але до нашого колективу приєдналися 10 нових педагогів із числа внутрішньо-переміщених осіб і не лише. Є вчителька і зі Львова.
  • Звичайно, відбувається рух учнів з різних причин. Є такі, що вибувають зі школи, інші прибувають. Є діти, які з окупованої території та з-за кордону виходять на онлайн-зв’язок з учителями. Наразі дуже складно реалізувати дистанційний формат навчання через проблеми з відключенням електроенергії, відсутністю інтернету. Тому деякі батьки вимушені шукати інші варіанти навчання. Проте, це проблема не тільки нашого закладу.
  • Як організовуємо роботу
  • Ми працюємо на платформі «Єдина школа». Це надзвичайно зручна і цікава платформа, яка дає можливість проводити онлайн-уроки, вести електронні журнали і щоденники, облік дітей, спілкуватися з учнями і батьками, адміністрації контролювати навчальний процес. Тобто, якщо вчитель виставляє оцінку в електронний журнал, то батьки одразу бачать її разом з учнем, як і відмітку про відсутність дитини на уроках.
  • Нам подобається ця платформа. Вона була, до речі, платною до війни. Наразі організатори платформи перейшли на лояльний формат до закладів, що виїхали з окупованих територій, і надали нам можливість працювати безкоштовно.
  • Весь педагогічний колектив для проведення дистанційної роботи забезпечений ноутбуками за сприяння фундації Олени Зеленської. Учні пільгової категорії починають отримувати планшети, канцтовари. Це відбувається за сприяння нашої Кремінської міської військової адміністрації.

Досягнення

Наші ліцеїсти активні, перспективні. Вони беруть участь у всіх загальноукраїнських заходах, які проводяться.

На сьогодні маємо двох переможців Всеукраїнського етапу захисту науково-дослідницьких робіт з філології. Це одинадцятикласники Владислав Пономарьов і Марія Кудріна, керівник Тамара Олександрівна Уманська.

До цих досвідчених манівців приєднався дев’ятикласник Бутко Дмитро, що став переможцем обласного етапу Малої академії наук з географії, керівник Павло Анатолійович Вірченко.

У обласному етапі ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Шевченка перемогу отримала Марія Тарасова (5 клас); Єгор Кошелєв (9 клас) посів ІІ місце, а Олексій Соловйов (6 клас) та Марія Кудріна (11 клас) мають ІІІ-і місця.

У обласному етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П.Яцика наші учні здобули три перших місця: Олексій Соловйов (6 клас), Микола Черний (8 кл.), Катерина Чернявська (11 кл.). А Марія Приходько (9 кл.) і Владислав Пономарьов (11 кл.) посіли IIі ІІІ місця.

Крім того, наші ліцеїсти взяли активну участь у міських предметних олімпіадах. З української філології маємо переможців практично у всіх класах, окрім десятого: Б.Бойко (7 кл.), Г.Євдокімов (8 кл.), М.Приходько (9 кл.), В.Пономарьов (11 кл.). А К.Чернявська (10 кл.) і М.Кудріна (11 кл.) посіли II-і місця.

Ці високі показники є результатом впровадження гуманітарного профілю у ліцеї протягом не одного року. Але і у точних науках наші учні не пасуть задніх.

Так, О.Соловйов (6 клас) здобув І місце з математики; Д.Алдакімова (7 кл.) - ІІ місце (але кращий результат) з фізики та хімії,Г.Євдокімов, 8 кл., - ІІ місце з математики та географії;

Є.Короткий (8 кл.) - ІІІ місце з інформаційних технологій (учень 8 кл. змагався з 10 класом!);

Д.Бутко (10 кл.) - ІІ місце (кращий результат) з математики, І місце з географії, І місце з інформаційних технологій; Д.Дзивульський (9 кл.) - ІІ місце з географії (кращий результат); М.Гнелицька (8 кл.) - ІІІ місце з англійської мови; П.Семиволос (9 кл.) - ІІ місце з англійської мови; В.Пономарьов (11 кл.) - І місце з географії, ІІ місце з англійської мови.

А ще дуже багато переможців з трудового навчання. Так, I-і місця у дівчат М.Гнелицької, С.Безуглої, Д.Воробйової; II-е – у К.Акименко. Серед хлопців лідирують з трудового навчання К. Шаповал та М. Медведєв.

Ми підбили підсумки олімпіад у своєму закладі, привітали дітей з перемогами, нагородили їх грамотами. Відбувся і загальноміський захід у дистанційному форматі, де також вшановували переможців.

Пишаємося і переможцями у творчих конкурсах, і своїми спортсменами, які беруть участь у змаганнях.

Коли м. Херсон ще було окуповано та проходили активні військові дії по його звільненню, ми проводили телеміст з дітьми і педагогами Херсонщини. Дуже душевний, теплий захід. Учні навіть з окупованої на той час території виходили на зв’язок, розповідали, як переживали випробування, що випали на їхню долю. Діти вражали своєю щирістю, вони говорили такі речі, на які не зважувалися дорослі.

Багато в нас проходить внутрішкільних заходів. Скажімо, сьогодні, до Дня Соборності України, проводимо флеш-моб «Там де ми – там Україна». Ліцеїсти, що перебувають в різних куточках України, виставляють свої фото, стверджують «Все буде Україна», «Віримо в перемогу».

Дуже активно працюють лідери. Так, країна СХІД – це наше учнівське самоврядування. Щопонеділка діти проводять онлайн-збори, активно обговорюють і планують заходи, звітують про свою діяльність.

Вчимо і вчимося

Педагогічний колектив працює на перспективу. Всі учителі опановують технології дистанційного навчання, підвищують рівень своєї педагогічної майстерності. Крім того, у нас уже є сертифіковані експерти з інституційного аудиту закладів освіти. Це Т.О.Уманська, С.В.Корсунь, П.А.Вірченко, Т.М.Коваленко. А, скажімо, я, як експерт, вже цього року взяла участь у етапі оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів під час сертифікації. Нам довелося оцінювати роботу вчителів Київщини. Отримала дуже позитивний досвід для себе. Рекомендую учителям Кремінської громади долучатися до процесу сертифікації 2023, що вже розпочинається. В нашому колективі є сертифікований учитель початкових класів С.В.Корсунь. А з 2023 року сертифікацію можуть проходити і вчителі української мови та математики, що впроваджують освітній стандарт НУШ.

Волонтеримо

Дуже велика спільна робота проводиться учнівським, педагогічним і батьківським колективами з підтримки ЗСУ: обереги, малюнки, смаколики, вірші, відео підтримки передаємо у військові частини. Донатимо. Багато учителів є волонтерами. Батьки наших учнів, що є відомими та активними волонтерами – родина Потапенків-Кравцових, Дроздович В. та інші – своїм особистим прикладом допомагають виховувати справжніх патріотів України. Спільними зусиллями йдемо до перемоги. Кожен на своєму фронті.

Живемо, працюємо і мріємо про дім

Отож, навчаємося, здобуваємо успіхи, працюємо на перспективу. Часто діти нас підтримують своїм молодечим запалом, оптимізмом і вірою в краще майбутнє. У них велике бажання вчитися, брати участь у змаганнях, олімпіадах, різноманітних заходах.

Але всім так не вистачає живого спілкування: бачити очі друзів, зустрітися з колегами, потиснути одне одному руки.

І всі дуже хочуть додому.

Особливо випускники мріють почути останній дзвоник, провести випускний бал у стінах рідного закладу. Ми так бажаємо, щоб мрії їхні здійснилися!

Так хочеться обійняти усіх! Прокинутися у своєму ліжку, зустріти світанок із горнятком кави у рідному садку, посидіти біля річки, відчути запахи нашого лісу, пройти рідними вулицями, зайти в школу, заповнену дитячим безтурботним гаміром і почати урок… Незабаром так і буде. Я в це вірю!

Записала Ганна Паламарюк.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
20:35
207
Немає коментарів. Ваш буде першим!