​Релокований бізнес: унікальне підприємство «Аеромех» з Кремінної відновило свою діяльність у Черкаській області

​Релокований бізнес: унікальне підприємство «Аеромех» з Кремінної відновило свою діяльність у Черкаській області

​Релокований бізнес: унікальне підприємство «Аеромех» з Кремінної відновило свою діяльність у Черкаській області

Як все це відбувалося – розповіла нашому кореспонденту комерційна директорка компанії Ірина Чорнобай.

- Це вже наша третя спроба розпочинати все з нуля. Перша була у Луганську, у 2001 році. На базі власної розробки ми з батьком і однодумцями створили завод «Аеромех», стартували зі своїм бізнесом, стали на ноги і мали великі плани щодо подальшого розвитку. Але у 2014 році довелося покинути Луганськ і виїхати тільки з флешкою, кресленнями і нашими патентами. Все залишилося там: ні обладнання, ні людей нам не вдалося вивезти.

Зупинилися у Кремінній – рідному місті чоловіка. Стали шукати локацію для відновлення діяльності нашого виробництва. Спочатку орендували приміщення на заводі «Хімавтоматика», потім викупили частину території і два цехи. Почали облаштовуватися. Заново купували нове і користоване обладнання, деяке - отримали за грантами, набирали людей, навчали їх. За цей час 70 кремінян отримали у нас робочі місця.

  • Ми виробляємо зерноочисне обладнання, а саме сепаратори САД. Вже 21 рік знаходимося на світовому ринку, експортуємо свою продукцію в 60 країн світу.

А чия це ідея, як ви прийшли до цього виробництва?

- Ідея мого батька – кандидата технічних наук, доцента Володимира Степановича Сухіна. Ще навчаючись у Луганському аграрному інституті, де він викладав, проводили багато дослідів і розробляли технології, які дозволяли б відібрати для посівів більш потужне, з сильним зародком насіння задля вищих врожаїв. Таким чином, створили технологію, закладену в сепараторі САД, яка визнана світовою новинкою і немає аналогів. Відбір насіння відбувається завдяки високо-турбулентним повітряним потокам, сформованим струменевим генератором сепаратора САД.

З чоловіком ми закінчили один вуз: я – агрономічний факультет, Олександр – будівельний. І тепер у нас сімейний бізнес, поштовх якому дав батько.

За сім років роботи у Кремінній було багато розроблено і створено нових технологій! Ми відремонтували цехи, закупили дороге обладнання, брали участь у різноманітних проектах, щоб придбати верстати з лазерним різанням, комп’ютеризовані токарні верстати, обладнання з ЧПУ. Завод був уже набагато кращим, ніж спершу у Луганську.

Але…знову довелося все покидати. Обладнання вивезти з Кремінної не вдалося. Сьогодні там все пограбовано, розбито, а днями прийшло повідомлення, що й наші цеха заводу «Аеромех» у Кремінній згоріли.

(Архівні фото - на заводі у Кремінній)

Наразі ми розташувалися в Черкаській області, місті Ватутіне Звенигородського району.

Ми шукали для релокації цехи, щоб підходили за висотою, щоб була кран-балка, хоч якесь обладнання. І головне, щоб можна було знайти житло працівникам, адже з Кремінної з нами виїхало 15 сімей. Не кожна громада була готова допомогти в цьому. А ватутінці нас активно запрошували, бо розуміли, коли працюватиме виробництво – будуть робочі місця, йтимуть податки до бюджету, будуть гроші.

(Обладнання підприємства - на найбільшій сільськогосподарській виставці "Агро-2021", м.Київ).

Ми особисто зустрічалися з керівниками громади, які завірили: «Зробимо для вас все, тільки працюйте». І справді, підшукали всім житло, згідно з бюджетом кожної родини; надали в оренду приміщення колишнього автотранспортного підприємства за помірну орендну плату.

Зараз у нас працюють не тільки наші креміняни, але й місцеві жителі: зварювальники, слюсарі, токарі тощо. Працівники отримують гідну зарплату і повний соцпакет.

Про роботу та успіхи підприємства сьогодні, на Черкащині  - читайте у наступному матеріалі. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:00
438
Немає коментарів. Ваш буде першим!