Селянам – своє робить: будем сіять – будем жить

Селянам – своє робить: будем сіять – будем жить

Селянам – своє робить: будем сіять – будем жить

Які б катастрофи, трагедії чи зміни не відбувалися в суспільстві і світі, незмінною лишається тільки доля хлібороба. Бо нива одвіку вимагає одного: сіяти і жнивувати.

Як воно буде у 2023 році.? 

Про це наш кореспондент напередодні Нового року говорила з заступником директора Департаменту агропромислового розвиnку Луганської облдержадміністрації Любов Безкоровайною. Вона розповіла про ті завдання, які стоять перед селянами Луганщини і, зокрема, Кремінщини у новому і складному році.

- Незважаючи на запеклі бої, які тривають на рідній Луганщині, наші захисники з кожним днем наближають час перемоги все ближче. Це радує і примушує думати вже зараз, як почнемо новий сільськогосподарський сезон. Зрозуміло, що аграріям буде дуже важко. Адже багато з них залишилося без техніки, посівного матеріалу, добрив. Що важливо зробити за цих обставин? Найперше - зареєструватись в Державному аграрному реєстрі (далі -

ДАР).

ДАР - це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики з метою ефективного та прозорого залучення і розподілу усіх видів підтримки для українських аграріїв, як за кошти державного бюджету, так і у вигляді пільгових кредитів, міжнародних грантів або технічної допомоги.

Для отримання Державної допомоги необхідно пришвидшити реєстрацію у ДАРі. Подання заявок на участь у програмах підтримки є безкоштовною. Надалі Державна підтримка буде надаватися лише тим агроформуваням, які зареєструвались.

І ще є такий момент. За умовами програми, безповоротну допомогу отримають лише ті аграрії, які мають від1 до 120 гектарів сільськогосподарських угідь. Для них передбачено допомогу у 3100 гривень на один гектар оброблювальних угідь сільськогосподарського призначення, але не

більше 372 тисячі гривень.

З Кремінської громади поки що зареєструвалося десь 15 процентів суб’єктів господарювання. Більшість з них уже отримали допомогу від держави.

Але треба поспішати. Зареєструвавшись, у єдиному реєсті, який ми створили для аграріїв Луганщини, можна отримати допомогу за різними програмами: і на землю, і на техніку, написавши потім лиш заяву.

Ми пропонуємо Мінагрополітики України розширити програми підтримки саме для аграріїв Луганської і Донецької областей. Адже вони найбільше постраждали у війні.

Департамент агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації уже розробив план заходів, які першочергово належить вжити після деокупації. Це, передусім, розмінування полів, забезпечення насінням, мінеральними добривами, пальним тощо. Ми знаємо що робити і як, бо вже маємо гіркий досвід 2014 року. Буде складно. Адже дехто вже вступив у співпрацю з новою владою, перереєструвавши свої підприємства. Але ж це не ваша земля, це земля пайщиків. Ви у них запитали, чи хочуть власники землі такої співпраці?

Упевнена, що аграрії збережуть свій потенціал та після звільнення Луганщини відновлять виробництво на рідній землі. Агробізнес запрацює ще більш ефективно!

Все у насвийде! Віримо у Перемогу та наш спільний успіх! Ми повернемось і повернемо усі наші землі!

Бажаю всім міцного здоров’я, життєвої енергії, сил та успіхів у втіленні найамбітніших планів! Перемоги та миру нам усім у новому році!

З усіх питань агровиробництва можете звертатися за телефоном: 095-301-67-75.


Спілкувалася Ганна Паламарюк

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
13:20
241
Немає коментарів. Ваш буде першим!