Олеся Ізуїта: «Я вже вкотре починаю все спочатку»

Олеся Ізуїта: «Я вже вкотре починаю все спочатку»

Олеся Ізуїта: «Я вже вкотре починаю все спочатку»

Олеся залишила свою домівку вдруге.
Що сьогодні відчувають «старі» переселенці (з 2014 року)? Жінка розповіла нам, як адаптується до нових реалій та які будує плани. 

Олея Ізуїта, з двома дітьми і чоловіком та його батьками, переселилися з Кремінної до Києва. В житті молодої сім’ї це вже друге переміщення. Перше було з Луганська. У 2014 році вони приїхали у Кремінну, на батьківщину чоловіка, як кажуть, не на голе місце. Тут облаштувалися, придбали новий дім, почали відновлювати і трудову діяльність. Саме завдяки Олесі у нашому містечку з’явився Дитячий центр «Мозаїка», який став улюбленим місцем дозвілля для малечі та їх батьків. Сімейні торжества, дні народження, різноманітні свята креміняни стали проводити саме тут. Бо з таким організатором, як Олеся, будь-який захід перетворювався на цікаве і незабутнє дійство.

(Архівні фото з соцмереж). 
У неї була ще купа планів та ідей щодо того, як зробити життя у Кремінній наповненим, чим зацікавити молодь, як залучити дорослих до актовної участі у житті громади.

На жаль, всі задуми раптово обірвавалися 24 лютого 2022 року. Тепер вся родина у Києві.

- Чим я тут займаюся? Уже вкотре розпочинаю все з початку. Намагаюся тепер уже в столиці впровадити те, що я добре знаю, що вмію, чим люблю займатися. Тобто, відновлюю свою аніматорську діяльність, як це робила у Кремінній. Наразі пишу проекти, подаю на гранти.

І тут прийшло розуміння того, що відновити анімацію - не проблема. Та як я в Києві конкуруватиму з великими командами, які тут працюють і які цим займаються вже давно? Так, буде непросто. Але ж я вмію робити не тільки свята! В мене ще є театральна, викладацька освіта. Так і народилая ідея відкрити дитячий Центр талантів та курси раннього розвитку.

На ловця, як кажуть, і звір біжить. Враз і однодумці з’явилися. Тепер у мене є партнери – такі ж переселенці, які переїхали до Києва ще у 2014 році з Луганська.

Ми вже знайшли приміщення.

Поки чекаємо результатів гранту, з керівниками Громадської організації з Краматорська та Херсону проводимо тренінги з «Соціального підприємництва та як на нього залучити грші» (і онлайн, і виїжджаємо на місця, приміром, нещодавно були в Умані). 

Навчаємо людей, як організути свій бізнес. Поетапно розповідаємо, з чого починати, куди подаватися, на що звертати увагу, як виписувати те, чим хочеш займатися. Це все дуже важливо, аби отримати ці гранти.

Олеся ще трішки займається волонтерством. Тільки для близьких і дорогих людей. Скажімо, учень Кремінського медучилища Даніл чудово працював у її Центрі аніматором. Сьогодні він служить військовим медиком. Йому потрібен шолом, тепловізор. Олеся кинула клич у ФБ, щоб зібрати кошти для військових потреб Данила.

- Але зараз в мене інше завдання, - говорить Олеся. - І якщо мені вдасться втілити те, що задумано, то я зможу допомагати багатьом людям, саме тим, які не можуть сплачувати кошти за розвиток своєї дитини.Тобто, унашому Центрі буде соціальна складова.

А розвивати дітей треба, з огляду на те, скільки ми втратили і скільки ще втратимо свого квіту й талантів у цій війні.

…Олеся Ізуїта – цікавий співрозмовник і багатогранна особистість. Тож говорили з нею не тільки про анімацію, про дитячий центр талантів. Її хвилюють і більш земні питання. Про що йтиметься у наступній розповіді…

Ганна Паламарюк.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
20:50
232
Немає коментарів. Ваш буде першим!