Андрій Сімонов: "Найбільше переселенців хвилює питання забезпечення житлом"

Андрій Сімонов: "Найбільше переселенців хвилює питання забезпечення житлом"

Андрій Сімонов: "Найбільше переселенців хвилює питання забезпечення житлом"

Кремінська громада, з-поміж усіх громад області, відкрила найбільшу кількість гуманітарних хабів для підтримки своїх мешканців 

У серпні нинішнього року Кремінська міська військова адміністрація організувала відкриття Кремінського гуманітарного хабу у Києві.

Організаційні питання взялися вирішувати Лілія Цюрюпа, Олександр Шахов, Олена Здоровченко, Олександра Ізуїта і подружжя Сімонових, Галина й Андрій.

І ось 15 серпня, на бульварі Марії Примаченко, офіційно запрацював гуманітарний хаб для кремінян, які наразі вимушено проживають у Києві та Київській області.

Сьогодні про роботу Кремінського гуманітарного хабу в Києві газеті розповідає його співробітник Андрій Сімонов:

Спершу Кремінська ВА надала нашому хабу список із 138 осіб кремінян-ВПО, які переїхали до Києва і Київської області. За півмісяця це число збільшилося до 300 людей.

Потім переселенців «поділили»: ті, хто проживав у місті, отримували допомогу в хабі, а тим, що мешкали в області, посилки відправляли з Кремінського хабу, який знаходиться у Дніпрі. Так було фактично до жовтня.

На вересень вже 500 кремінян було зареєстровано в Києві і 200 – в Київській області. Продуктові набори, якими забезпечували людей Кремінські хаби, в тому числі, і столичний, це гуманітарна допомога Луганської облдержадміністрації.

Крім того, нашим землякам здорово допомагає Анжеліка Рудницька, співачка і давній друг кремінян. До речі, саме у неї військова адміністрація орендує приміщення, в якому розмістили хаб. А ще вона у фейсбуці кинула клич до своїх друзів, киян, щоб вони поділилися одягом, взуттям, посудом, постільною білизною, ковдрами тощо. Все це допомагає людям вижити у складних умовах без рідного дому. Працівники хабу також познайомилися з двома благодійними фондами, які теж допомагають нашим переселенцям. Зокрема, фонд «Рідновір» вже тричі надавав одяг, взуття, памперси, дитячі візочки тощо. Цей фонд створили кияни, в основному, щоб підтримувати воїнів ЗСУ і шпиталі. А, за можливості, допомагають і переселенцям. 

Ковдри, постільну білизну, матраци міська ВА видала 40 сім’ям з дітьми.

А з 13 жовтня у Кремінському гуманітарному хабі в Києві роботи додалося. Бо його об’єднали з обласним центром. І тепер тут надається допомога не тільки переміщеним особам з Кремінної, а й усім жителям Луганської області, які мешкають в Києві. Наразі вже зареєструвалося понад тисяча луганчан.

Сьогодні хаб у Києві координує спеціаліст Кремінської міської ради Олександр Карташов.

З 1 листопада тут також надаються онлайн-консультації юриста, психолога.

- Що найбільше хвилює переселенців з Кремінної у Києві? 

Звичайно ж, як і скрізь по Україні, проблема номер 1 для ВПО - це житло. Днями начальник Кремінської міської військової адміністрації Олександр Дунець зустрівся з директором благодійного фонду «Синергія заради добробуту» Владиславом Ткачовим. Вони відвідали мережу прихистків у різних районах столиці та домовилися укласти меморандум про співпрацю. В рамках даного меморандуму мешканцям Кремінської громади буде надана можливість безкоштовного проживання у цих шелтерах.

Спілкувалася Ганна Паламарюк.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:05
391
Немає коментарів. Ваш буде першим!