Відбулася презентація нової поетичної збірки Ганни Гайворонської «Ключі від сонця»

Відбулася презентація нової поетичної збірки Ганни Гайворонської «Ключі від сонця»

Відбулася презентація нової поетичної збірки Ганни Гайворонської «Ключі від сонця»

Вчора, 28 серпня, у Києві відбувся творчий вечір нашої землячки, члена Національної спілки письменників України, голови спілки письменників Луганщини Ганни Гайворонської.

«Біла ластівка Донбасу» - таку назву мала зустріч, яка проходила у бібліотеці імені Лесі Українки. Вечір присвячувався 70-річному ювілею поетеси, який вона відзначила днями, а також презентації її нової книги «Ключі від сонця».

Ганна Андріївна Гайворонська родом з Харківщини, але все своє свідоме життя прожила на Луганщини. Тож тема любові до маленької Батьківщини – одна із провідних у її творчості. Бо все її життя і творчість пронизані щирими почуттями до рідного краю, до неповторної краси природи Луганщини та Кремінщини.

           (архівні фото з Тернопільщини)

Війна змусила Ганну Андріївну залишити Кремінну. Але її поетичне слово залунало іще гучніше! Нова збірка «Ключі від сонця» - це вже 13-та книга в творчому доробку поетеси. Проте вона зовсім особлива, бо народилася попри всі труднощі, під гул ракет і виття сирен.

"Ключі від сонця" складається з поезії розділів "Війна вбиває Україну", "Сонячна палітра" (пейзажна лірика), "Батько сонця" (духовна і філософська поезія), "Сонячний вітер" (інтимна лірика).

Книга вийшла друком завдяки великим зусиллям Ганни Андріївни та її доньки Богдани Гайворонської. По крупинці збиралися кошти – допомогли шанувальники творчості поетеси, а також Кремінська міська військова адміністрація.

І ось на творчому вечорі у столиці зібралося багато гостей, письменників, земляків і просто шанувальників творчості Ганни Андріївни. 

Багато добрих слів і побажань на адресу поетеси пролунало від відповідального секретаря Національної спілки письменників України, відомого українського поета і прозаїка Миколи Гриценка.  Він вручив Ганні Гайворонській почесну грамоту від НСПУ і зазначив:

"Ця поетеса з Луганщини вже має всі наші медалі і нагороди, тож іще одна грамота на честь ювілею не завадить!"

Від імені Кремінської громади поетесу привітав Олександр Михайлович Шахов.

На вечорі також був присутнім і виступав відомий український письменник, лауреат премій П.Тичини, А.Малишка, П.Чубинського, В.Булаєнка, фонду Т.Шевченка - Петро Петрович Засенко.

Неймовірно позитивна та зворушлива атмосфера панувала на заході! Лунали вірші у виконанні поетеси, пісні на її слова, щирі привітання. Учасники творчої зустрічі не тільки отримали естетичну насолоду, а й наповнилися надзвичайною енергетикою сильного слова Ганни Гайворонської.

Після творчого вечора Ганна Андріївна Гайворонська написала на своїй сторінці у Фейсбук:

"Висловлюю безмежну подяку директору публічної бібліотеки О.І.Романюк, її заступнику О.Р.Дудок, бібліотекарю Ірині Костюк, всім бібліотекарям і гостям, які були запрошені на цей вечір і створили для мене ту духовну атмосферу свята, яку я буду ще довго пам'ятати і прокручувати в своїх спогадах. І дякую своїй доні Богдані, яка дуже мені допомогла, щоб свята відбулися. Вона дуже радіє, що я їх таки пережила і що вони нарешті скінчилися. Життя триває і моя поетична стрічка закінчиться лише з моїм останнім подихом. 

...Так тихо стане на усій землі. 

І диво-трави, в бантиках метеликів

 Блакитну землю, з сонцем на краю. 

Тобі, народе мій, передаю".

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:40
346
Немає коментарів. Ваш буде першим!