Штраф за відсутність маски - як по-новому будуть штрафувати громадян

Штраф за відсутність маски - як по-новому будуть штрафувати громадян

Штраф за відсутність маски - як по-новому будуть штрафувати громадян

Штраф за відсутність захисної маски на обличчі складатиме від 170 до 255 гривень.

Законопроект №3891, який передбачає посилення контролю за дотриманням карантину, пройшов профільний комітет Ради. Його ухвалення міністерство охорони здоров’я чекає вже в сесійній залі парламенту.

Про це на брифінгу 5 листопада повідомив глава МОЗ Денис Степанов.

Він нагадав, що законодавча ініціатива полягає у штрафуванні громадян без захисних масок одразу на місці. Законопроект від уряду подали в парламент ще в липні, але тільки зараз, каже міністр, у депутатів «дійшли руки».

Як і хто штрафуватиме

Штраф за відсутність захисної маски на обличчі буде від 170 до 255 гривень.

«При цьому поліція може відразу складати протокол, а не так, як було раніше. Раніше складали протокол, його передавали в суд, потім вирішували, чи накладати штраф чи не накладати штраф. В результаті цього у нас щодо менш як 3-5% були застосовані штрафні санкції – як до громадян, так і до організацій. Зараз це буде такий же механізм, як і щодо порушення ПДР», – пояснив Степанов.

Українців у випадку ухвалення закону зможуть штрафувати не тільки правоохоронці, а й працівники епідемічного контролю, а також представники органів місцевого самоврядування, бо саме на останніх покладається здійснення контролю за протиепідемічними заходами.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
16:45
323
Немає коментарів. Ваш буде першим!