Цікаві факти про осінь

Цікаві факти про осінь

Цікаві факти про осінь
 • Багато вважають осінь найромантичнішою порою року, коли листя набуває жовті і червоні відтінки, а по вікнах починає барабанити дощ. Інші ж не поділяють цієї точки зору, так як осінь — пора важкої роботи і прибирання врожаю. Як би то не було, цей час року, як і всі інші, по-своєму прекрасний.
 1. Астрономічна осінь починається з дня осіннього рівнодення (22 вересня).
 2. Осінь у Північній півкулі припадає на вересень, жовтень, листопад. А в Південній – на березень, квітень і травень.
 3. На Екваторі осені не буває.
 4. 5% населення Землі страждає від осінньої депресії, яка пов’язана з тим, що в організмі людини падає рівень кортизолу і одночасно порушуються циркадні ритми, які регулюють розклад сну і неспання. Ми бачимо менше сонячного світла і стаємо повільними і сонними на весь день. Регулярні перебування на свіжому повітрі можуть подолати це.
 5. Восени організм вимагає більше сну. Важкі прокидання пов’язані зі зниженням гормону мелатоніну. Чим менше сонячного світла ми бачимо, тим більше наш мозок виробляє гормону мелатоніну, який відповідає за сонливість.
 6. Низький рівень вітаміну D (сонячного вітаміну) може привести до підвищення ваги в осінній період. Нестача вітаміну D скорочує спалювання жиру і запускає механізм його відкладання.
 7. Діти, народжені в осінні місяці, відрізняються винятковим імунітетом. Це пов’язують із вживанням вагітною жінкою в останньому триместрі досить великої кількості вітамінів, які природним чином потрапляють в організм з овочами і фруктами.
 8. І все ж, осінній період є найбільш плідним і продуктивним. Учені Гарвардського університету з’ясували, що некомфортна погода підвищує розумові здібності і творчий потенціал. Усі відкриття, ярмарки та починання характерні саме для осіннього періоду. У вересні діти йдуть в школу, а більшість дорослих виходять на роботу. Ділові люди також намагаються переносити виставки, конференції, тендери та форуми саме на вересень-листопад.
 9. Згідно з повір’ям, спійманий восени листочок з дерева приносить удачу. Кожен листочок означає вдалий місяць в наступному році....
 10. Багато птахів восени переселяються в більш теплі регіони. Один з найдовших перельотів здійснює полярний крячок, який за рік долає відстань до 70 000 кілометрів. 
 11. Більшість метеорологів визначають осінь як період, що триває з вересня по листопад в Північній півкулі. У Південній півкулі осінніми місяцями є березень, квітень, травень. Зокрема, в Новій Зеландії та Австралії осінь офіційно розпочинається 1 березня і закінчується 31 травня. 
 12. Згідно давньогрецької легенди, осінь починається, коли Персефона вирушає в підземний світ до Аїди. Її засмучена мати, богиня родючості, дозволяє рослинності зів’янути і загинути до тих пір, поки навесні не повернеться її дочка. 
 13. Сезонні спостереження за змінами статусів відносин в профілях соцмережі Facebook показують, що найчастіше статуси «Без пари» змінюються на «Зустрічається» або «Заручений (-а)» восени. Найбільше число розлучень відбувається влітку....Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:50
2228
Немає коментарів. Ваш буде першим!