Земляки розповіли, як закарпатці відзначають День Іллі

Земляки розповіли, як закарпатці відзначають День Іллі

Земляки розповіли, як закарпатці відзначають День Іллі

У селі Розтоки Рахівського району відзначили свято Іллі Пророка, яке вважається тут престольним. На ньому побували і креміняни, які тимчасово перемістилися на Закарпаття. Ось що вони розповіли нам про тутешні традиції. 

Це свято є одним з найважливіших після Різдва та Великодня. До нього готуються заздалегідь як дорослі, так і діти. Останні особливо чекають на цю літню подію, щоб святково-вбраними прийти до церкви на урочисте богослужіння, а потім накупити смаколиків, поробок, іграшок, яких тут багате розмаїття.
Діти, починаючи від Різдвяних свят, вже збирають гроші, щоб було з чим іти до церкви на Іллі. А народні умільці і майстри ужиткового мистецтва стараються задовольнити найрізноманітніші смаки своїх покупців.

Отж, у Свято-Іллінському храмі відбулося святкове богослужіння та трапеза для прихожан. На подвір’ї храму жваво проходила торгівля. В цей день селяни мали нагоду поспілкуватися зі своїми односельцями, а після провідати рідних, завітати в гості до знайомих.

Побували на святі і жителі Кремінної, яким ця подія щемно нагадала про наші свята на Трійцю та на Івана Купалу. У кожному краї є свої найдорожчі і близькі серцю народні традиції.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:10
203
Немає коментарів. Ваш буде першим!