Лікар Гусейн Махаррамов до останнього допомагав Кремінній, а тепер підтримує переселенців у Івано-Франківську

Лікар Гусейн Махаррамов до останнього допомагав Кремінній, а тепер підтримує переселенців у Івано-Франківську

Лікар Гусейн Махаррамов до останнього допомагав Кремінній, а тепер підтримує переселенців у Івано-Франківську

Двічі переселенець: історія лікаря з Кремінної, який тепер працює в добровольчому хірургічному шпиталі Івано-Франківська.

Він залишався у Кремінній навіть тоді, коли вже розпочалися потужні бомбардування. Та коли стало зовсім нестерпно, вирішив вивезти сім’ю. Спочатку до Кропивницького, потім – до Вінниці. Але й там було неспокійно, тому довелося їхати далі, на Захід.

Нарешті знайшли притулок у Івано-Франківську. Поселилися в гуртожитку, у маленькій кімнаті (дружина, її мати, донька), 4 людини на 8 квадратних метрів. Оформили статус переселенців.

І тут стали масово телефонувати його пацієнти з Кремінної: «Лікарю, у Кремінній не працюють аптеки, у нас немає ліків, як бути, що робити?»

І лікар став шукати вихід: звернувся до Територіальних оборон Франківська, Тернополя, Хмельницького. Вже зовсім скоро його автомобіль «Ланос» під зав’язку був завантажений медичними препаратами. І лікар, разом з донькою, вирушили в небезпечну поїздку до Кремінної, щоб доставити життєво-важливі препарати для своїх пацієнтів. 

Отож у Кремінському Центрі первинної медико-санітарної допомоги з’явилося таке бажане і необхідне оголошення про те, що тут тепер можна отримати ліки.

На жаль, після цього більше не вдалося доставити допомогу кремінянам, бо місто було окуповано.

Але чимало проблем зі здоров’ям було у людей не тільки в рідному місті, але й у переселенців. Тільки у Івано-Франківську переміщених осіб нараховується 140 тисяч. Їм теж необхідна допомога. Гусейн Махаррамов шукає варіанти, як допомогти біженцям, звертається до волонтерів, благодійних організацій. І знаходить однодумців.

Проблемою переселенців у Івано-Франківську на той час уже переймався Станіслав Оніщук і був близький до того, щоб відкрити перший добровільчий хірургічний шпиталь для надання безкоштовної допомоги вимушеним переміщеним особам. Отож їхні прагнення співпали. Гусейн Махаррамов став першим сімейним лікарем у цьому шпиталі.

З травня заклад працює на повну потужність.

(На знімку - Станіслав Оніщук, директор шпиталю, другий зліва; Гусейн Махаррамов - у центрі).

Для роботи є необхідні спеціалісти: травматологи, хірург, ортопеди, яких теж знайшли з числа переселенців Харкова, Краматорська тощо. Тепер вони безкоштовно оперують військових, а також пацієнтів з числа переміщених осіб. Колеги з гуманітарної місії «Лікарі без кордонів» допомагають консультаціями, ліками.

Волонтери з Польщі надали необхідну апаратуру, обладнання.

- Гусейн Махаррамов - один з основних наших спеціалістів, - розповідає директор шпиталю Станіслав Юрійович Онищук. – Він вчасно влився в роботу, саме тоді, коли ми дуже потребували професійних кадрів. Сьогодні він щодня приймає до 20 людей, консультує і літніх, і малих пацієнтів, виписує і видає їм ліки. Переселенцям простіше спочатку прийти до нас, навіть якщо немає жодних документів. Тобто наша функція – допомогти на першому етапі, а далі скерувати їх до відповідних спеціалістів. Наразі ми вже виграємо грантові проекти.Тож маємо можливість підтримувати фінансово наших працівників. Отже шпиталь розвивається і буде жити, підтримуючи людей, які потрапили у скрутне становище через воєнні дії.

…Гусейну Махаррамову випало на долю вже вдруге втікати від війни. Після окупації Луганська, де жив і працював, переїхав до Білокуракино на Луганщині. А у 2017 році головний лікар Кремінського ЦПМСД Володимир Андрійчук запросив його на роботу до Кремінної. Тут він був сімейним лікарем, обслуговував більше 3-х тисяч пацієнтів. Тому у Кремінній за короткий час він став досить відомою особистістю і сотні людей його з любов’ю називали: наш Азізович. Йому і сьогодні телефонують звідусіль. А він у різні міста відправляє посилки з ліками і, таким чином, тримає зв’язок з кремінянами і Кремінною, до якої приріс серцем.

- Я об’їхав усю Україну, але такої краси, як у Кремінній, не зустрічав. Ми до тебе неодмінно повернемося, Кремінна!

Автор - Ганна ПАЛАМАРЮК.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
17:50
1444
Немає коментарів. Ваш буде першим!