Допомога кремінянам у Дніпрі: як ідуть справи

Допомога кремінянам у Дніпрі: як ідуть справи

Допомога кремінянам у Дніпрі: як ідуть справи

Навесні поточного року розпорядженням начальника Кремінської міської військової адміністрації було призначено координаторів Кремінщини – людей, закріплених за різним регіонами країни, куди тимчасово перемістилися мешканці нашої громади.

Першочерговим завданням координаторів стала, власне, координація переселенців у різних областях: вони виявляють таких людей, визначають їхні потреби, забезпечують гуманітарною допомогою та сприяють у вирішенні інших проблем, пов’язаних з новим життям не вдома.

По Дніпру і Дніпропетровській області призначено трьох координаторів. Бо в цьому регіоні зосереджена найбільша кількість внутрішньо переміщених кремінян. Для діалогу з людьми працює телеграм-канал «Креміняни Дніпра», у ньому публікується актуальна інформація про гуманітарні штаби у Дніпрі, корисні контакти центрів, служб, гарячих ліній, роз’яснення щодо державних допомог і міжнародних видів підтримки для ВПО тощо.

Ведеться робота з надання гуманітарної допомоги. Так, 30 травня було отримано дві посилки з м. Рівне від волонтерів з Америки (пакунки містили одяг, засоби гігієни, солодощі, консерви). А на початку червня надійшла гуманітарна допомога від волонтерського об’єднання «СпівДія Хаб» у м. Дніпро, заявку до якого подавали ще у травні (там були продуктові набори, розраховані на 10 осіб).

Координатори розподілили цю допомогу серед найбільш вразливих категорій – роздали її родинам, де є лежачі люди та інваліди, мамам з дітками до року, пенсіонерам.

Також за підтримки ГО «Медіапростір Україна» для деяких кремінян подавались заявки на допомогу від громадської організації «Дніпропетровський регіональний центр прав людини». Зокрема, для 86-річної жительки Кремінної, яка не може пересуватися самостійно, та родини з 7 осіб, де є двоє дітей. Людям роздали набори з базовими продуктами.

Загалом на сьогодні допомогу отримали 8 родин (це 30 осіб, з них 6 дітей). Практично всім пакети були доставлені додому.

Іще декілька заявок на отримання гумдопомоги, які Кремінська міська рада подавала по Дніпру до благодійних фондів, наразі розглядаються цими організаціями.

Крім того, координатори Дніпра у ці непрості часи першими запровадили надання людям психологічної підтримки. Наш фаховий психолог уже провела онлайн консультації (безкоштовні та анонімні) з дев’ятьма дорослими, одним дорослим з приводу дитини і трьома підлітками.

Отже саме у Дніпрі та області (особливо у віддалених населених пунктах) розмістилася найбільша кількість кремінян, які потребують допомоги. І щоб приділити увагу кожному (а це понад 1000 осіб) – потрібен час, зусилля і терпіння. Тому робота триває. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:40
446
Немає коментарів. Ваш буде першим!