Чи можна повернути товар, придбаний зі знижкою?

Чи можна повернути товар, придбаний зі знижкою?

Чи можна повернути товар, придбаний зі знижкою?

Вже стало звичним, що в торговельній мережі, з нагоди свят та не тільки, часто проводяться різноманітні розпродажі та акції, надаються знижки. Чи можна повернути товар, придбаний зі знижкою? Пояснила Юлія Борщук, начальник відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської міської ради.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» (надалі – Закон), вживання понять «знижка» або «зменшена ціна» або будь-яких інших, аналогічних за значенням, дозволяється лише з додержанням таких умов:

1) якщо вони застосовуються до продукції, яку безпосередньо реалізує суб'єкт господарювання;

2) якщо такого роду знижка або зменшення ціни застосовується протягом визначеного та обмеженого періоду часу;

3) якщо ціна продукції є нижчою від її звичайної ціни.

Вживання поняття «розпродаж» або будь-яких інших, аналогічних йому, дозволяється лише з додержанням таких умов:

1) якщо здійснюється розпродаж усіх товарів у межах певного місця або чітко визначеної групи товарів;

2) якщо тривалість розпродажу обмежено в часі;

3) якщо ціни товарів, що підлягають розпродажу, є меншими від їх звичайної ціни.

Після публічного повідомлення про початок проведення розпродажу, застосування знижок або зменшення ціни до споживачів повинна доводитися інформація про ціну продукції, що була встановлена до початку проведення відповідного розпродажу (застосування знижок або зменшення ціни), а також ціну цієї ж продукції, встановлену після їх початку.

Також існує думка, що товар, придбаний під час розпродажу або подібних йому заходах, обміну та поверненню не підлягає. Це не так. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням (ст. 9 Закону).

Право на обмін товару належної якості у споживача є протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром. Якщо у продавця немає необхідного для обміну товару, покупець має право повернути придбаний товар продавцеві та одержати сплачену за нього грошову суму.

В разі наявності недоліку у виробі продавець повинен поінформувати покупця до здійснення покупки: в цьому випадку продавець робить відповідну відмітку в товарному чеку. У всіх інших випадках неякісний товар, куплений на розпродажу або під час акції, можна повернути так само, як і будь-який інший (або якщо це непродовольчий товар, до такого товару застосовуються норми Закону щодо гарантійних зобов’язань). Вимоги Закону діють незалежно від того, був товар придбаний зі знижкою або за повну вартість.

Суб’єкт господарювання та його працівники зобов’язані забезпечувати реалізацію прав споживачів, визначених Законом України «Про захист прав споживачів» та виконувати правила торговельного обслуговування населення.

У разі виникнення запитань щодо захисту своїх прав як споживача можна звертатись за консультацією до відділу економіки, торгівлі та регуляторної політики Кремінської міської ради (м. Кремінна, вул. Чайковського, 3).

На території Луганської області державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів здійснює Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області: м. Сєвєродонецьк, вул. Пивоварова, 2, тел.: (252) 6-80-15.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:20
76
Немає коментарів. Ваш буде першим!