Обирай майбутнє: у ГО «Крила Донбасу» можна не тільки реалізувати свої спортивні здібності кожному бажаючому, а й пройти реабілітацію наркозалежним

Обирай майбутнє: у ГО «Крила Донбасу» можна не тільки реалізувати свої спортивні здібності кожному бажаючому, а й пройти реабілітацію наркозалежним

Обирай майбутнє: у ГО «Крила Донбасу» можна не тільки реалізувати свої спортивні здібності кожному бажаючому, а й пройти реабілітацію наркозалежним

Ця проблема сучасного суспільства повинна хвилювати кожного громадянина України. Мова йде про вживання та поширення наркотичних речовин, зокрема, серед молоді. Кому небайдуже – уважно прочитайте цей матеріал.

Ми, автори цих рядків, усе своє свідоме життя мешкали у містах Кремінна та Сєвєродонецьк. І можемо впевнено стверджувати, що, на жаль, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне та Кремінна ще десятки років тому вже були хворі чумою наркотиків. А сьогодні ситуація суттєво погіршилася!

Адже країни колишнього СНД охопили, так звані, «дизайнерські наркотики». Це синтетичні психоактивні речовини, які розробляються на основі відомих наркотичних речовин.

До «дизайнерських наркотиків» належать «соль», «фен», «спайс» та інші. На фоні вживання найрозповсюдженіших - «солей» - залежність формується дуже швидко, людина «підсаджується» з першого разу. А ще цю «погань» легко можуть підсипати в їжу та напої.

«Солі» можна назвати найнебезпечнішими наркотиками. Бо при залежності від героїну, кокаїну, амфетаміну чи інших речовин, людині ще можна допомогти. Адже відомі механізми дії цих наркотиків, їхнє походження. А при вживанні «солей» ситуація інакша: ефекти подібні до тих, які викликає героїн, але про сполуки, які їх спровокували, нічого невідомо. Традиційна схема дезінтоксикації організму може просто не спрацювати, і тоді навіть після нетривалого прийому наркомана неможливо буде врятувати.

«Солі» роблять молодь неконтрольованою. Дівчата стають легкодоступними (бо цей наркотик викликає сильне сексуальне бажання, дезорієнтує і, звичайно, про оберігання під час сексу мало хто думає). Хлопці також перетворюються на маргіналів, деморалізуються…

І це не терміни з наукових книжок, це наша реальність!

Проблему суттєво ускладнюють певні фактори. По-перше, через тривалість процедури визначення нових речовин, до певного моменту «дизайнерські наркотики» є легальними. Після заборони якоїсь формули, нелегальні хіміки вигадують нові сполучення, і кількість «дизайнерських наркотиків» збільшується.

По-друге, молодь, школярі, легко піддаються цій «моді», придумують наркотикам різні назви, просувають їх серед однолітків.

По-третє, якщо раніше наркоману, щоб дістати «дозу», потрібно було знайти іншого наркомана, а той привів би його до, так званого, «бариги», то зараз все стало набагато легше і прозоріше. Хто завгодно, навіть діти, можуть зробити «замовлення» у соцмережах (зазвичай, у Телеграм), у терміналі оплатити товар, отримати фото «кладу» і спокійно піти та знайти схований наркотик! Бо продавець не зустрічається з клієнтом, а розставляє «закладки» (ховає «дозу смерті» у різних місцях, наприклад, у клумбі під під’їздом чи між деревами біля річки). Тому й «дилера» важко спіймати за руку.

На жаль, такі «закладчики» зустрічаються і у Кремінній. Бо подібні наркоформування набрали величезного масштабу. Наприклад, у Сумах поліція викрила злочинну групу, яка розповсюджувала наркотики та психотропи через Telegram-канал. Місячний прибуток членів групи з цієї «крамниці» становив майже мільйон гривень на місяць!

Уявляєте, що це за суми? Ці злодії мають можливостей і влади більше, ніж будь-які олігархи. Все це схоже на великомасштабну операцію зі знищення українців. Якщо не зупинити цей план саме зараз, то наступні наші покоління будуть деградантами і мутантами, які задарма продаватимуть своє майно і своїх рідних. Бо наркотики – це зло, що руйнує свідомість людини. А дурнями легше маніпулювати.

Тому нам потрібно діяти вже зараз! Ми разом можемо змінити наше майбутнє. Адже серед нас є дуже багато розумних, талановитих людей, зокрема і молоді. Тож давайте об’єднуватися і спільно вирішувати цю проблему! У наших містах діють багато спортивних майданчиків та секцій, де можна поліпшити своє здоров’я, свій емоційний стан, реалізуватися.

А наш спортклуб боксу та кікбоксінгу «Крила Донбасу» та існуюча практична реабілітаційна програма також завжди готові допомогти тим, хто дійсно хоче змінити своє життя на краще! Думайте, шукайте інформацію, перевіряйте її, а головне - залишайтесь завжди людьми. Телефон для довідок: 050-913-01-37.

Станіслав Ященко та Іван Дмитрюк, ГО «Крила Донбасу».

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:30
265
Немає коментарів. Ваш буде першим!