Зелена Кремінщина - від зернинки до рослинки

Зелена Кремінщина - від зернинки до рослинки

Зелена Кремінщина - від зернинки до рослинки

Кремінська бібліотека для дітей долучається до руху «Зелених бібліотек» та впроваджує у себе «бібліотеку насіння» і започатковує проект «Зелена Кремінщина — від зернинки до рослинки».

Тепер, окрім книжок, періодичних видань, настільних ігор та дитячих іграшок, у Кремінській бібліотеці для дітей можна взяти і насіння.

Бібліотека долучилася до міжнародного проєкту «Насіннєві бібліотеки», ініційованого Благодійним фондом «Бібліотечна країна» спільно з Насіннєвою скарбницею України.

Мета проєкту – наочно продемонструвати дітям процес посадки і зростання рослин від зернинки до рослинки, показати, як росте «їжа», познайомити з професіями агронома, садівника, квітникаря, організувати процес обміну насінням між людьми, які мають присадибні або дачні ділянки.

В межах проєкту для дорослих і дітей будуть проведені лекції про здорове харчування, майстер-класи, огляди літератури та інформаційних ресурсів, присвячених збереженню локального біорізноманіття України, цікавим фактам про процес посадки та зростання рослин.

Як працюватиме «Бібліотека насіння»?

•Кожний охочий може взяти в бібліотеці пакетик з обраним насінням.

•Отримати консультацію від бібліотекаря, як сіяти та доглядати за рослиною та взяти необхідні книги, журнали з питань вирощування рослин.

• Виростити з насіння рослини на власній ділянці.

•Після збору врожаю повернути зібране насіння в «насіннєву бібліотеку».

Отже, якщо ви маєте звичайні чи унікальні сорти овочевих культур, трав і квітів, то долучайтесь до розширення «насіннєвої бібліотеки».

Дана послуга доповнює роботу сучасної бібліотеки, що полягає у розвитку громади та сприяє навчанню. Зокрема, вона виконує просвітницьку функцію, наголошуючи на збереженні різноманіття живої природи.

Ми будемо раді зустрічі з фахівцями чи любителями, які займаються вирощуванням культур, звиклих до кліматичних умов нашого краю, так і екзотичних.

Долучайтеся до проєку, це чудова безкоштовна можливість брати насіння додому, а потім насолоджуватися вирощуванням розсади і згодом дарувати бібліотеці вже своє зібране насіння і ділитися досвідом.

Завідувачка Кремінської бібліотеки для дітей Світлана Редя. 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
19:30
487
Немає коментарів. Ваш буде першим!