А Ви це знали?

А Ви це знали?

А Ви це знали?

Україна – прекрасний мальовничий край, наша Батьківщина, яка живе у серці кожного. Це материнська ласка і тиха колискова, затишна батьківська оселя і запах свіжовипеченого хліба…

Ми зібрали з Інтернет-джерел кілька цікавих фактів, які, сподіваємося, допоможуть нашим користувачам пізнати свою країну ще краще.

  1. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells чи Ring Christmas Bells. На Youtube різноманітні виконання «Щедрика» набирають мильйони переглядів.
  2. Українська мова зайняла друге місце у світі за мелодійністю після італійської. Також вона признана третьою найкрасивішою мовою у світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень, після французької та персидської мов, на мовному конкурсі, який відбувся у Парижі в 1934 році.
  3. В Україні, в містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат, знаходиться географічний центр Європи.
  4. Найбільший та найпотужніший у світі літак було збудовано в Україні. Велетень АН-225, також відомий як "Мрія", побудований у 1988 році на заводі імені Антонова. Літак внесено до Книги рекордів Гінесса за його 240 рекордів! Зараз Ан-225 орендують чимало країн світу задля вантажних перевезень, які не під силу жодному з існуючих наразі авіалайнерів, адже перевозить «Мрія» ні що інше, як пасажирські літаки!
  5. Видатний австрійський композитор Людвіг ван Бетховен присвятив дві симфонії українцеві. Ім’я щасливчика, на честь якого було створено два твори, – Андрій Розумовський, син останнього українського гетьмана. Андрій Кирилович Розумовський був гарним дипломатом і меценатом Бетховена. Майже все життя він провів у Відні, де й познайомився з композитором. Дружба між чоловіками стала причиною присвяти Андрієві Розумовському 5-ї та 6-ї симфоній.
  6. Вважається, що українець Пилип Орлик створив одну з перших у світі конституцій. Документ створювався як договір гетьмана Війська Запорізького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом війська і мав назву “Конституція прав і свобод Запорозького війська”.
  7. Тарас Шевченко - діяч культури, який має найбільшу кількість пам’ятників у світі. Українському Кобзареві встановлено 1384 пам’ятники по всіх куточках світу. Тарас Григорович у вигляді римського патриція проголошує промову в Римі, у Бразилії його зображено молодим та з книжкою в руках, а в Польщі – зовсім юним хлопчиком зі свічкою. 
  8. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.). 
  9. Уперше на письмі слово «Україна» було вжито ще у 1187 році. «Країна, Вкраїна та Україна» було вжито в Іпатієвському літописі і набуло широкого вжитку серед українського народу в його живій і письмовій мові. За словами історика Сергія Шелухіна, перша згадка в літописі назви «Україна» пов’язана зі смертю переяславського князя Володимира Глібовича, який проявив себе наполегливим оборонцем не тільки Переяславщини, а й Київщини, Чернігівщини і українських земель взагалі від нападів половців. Таким чином, перша згадка назви «Україна» у Київському літописі відноситься до Південної Русі, тобто до Київщини, Переяславщини та Чернігівщини.
  10. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:05
131
Немає коментарів. Ваш буде першим!