Учителі Кремінщини-найактивніші учасники сертифікації вчителів

Учителі Кремінщини-найактивніші учасники сертифікації вчителів

Учителі Кремінщини-найактивніші учасники сертифікації вчителів

Цьогоріч закінчилося пілотування нової процедури з оцінювання професійних компетентностей учителів, яка тривала з початку 2019 до закінчення 2021 року, і за цей час країна отримала понад 2,5 тисяч сертифікованих учителів початкової школи.

Деталі газеті повідомили в Управлінні Державної якості освіти в Луганській області.

Із самого початку сертифікація переслідувала дві мети: відшукати й мотивувати тих педагогів, які готові просувати реформу "Нова українська школа", й об’єктивізувати процес оцінювання діяльності вчителів.

За роки впровадження пілотного проєкту сертифікація педагогічних працівників стала ще й чинником підвищення якості освіти. Вона зараховується як чергова чи позачергова атестація, надає підставу для присвоєння кваліфікаційної категорії та педагогічного звання. Має значення і матеріальне заохочення – вчитель зможе отримати 20% надбавки до заробітної плати.

Для закладу освіти сертифіковані вчителі – це агенти змін у системі шкільної освіти, це висока якість педагогічного колективу і, відповідно, висока якість освітньої діяльності закладу.

Якщо підбити підсумки трьох років проведення сертифікації на Луганщині, то нині ми маємо 32 сертифікованих вчителя початкових класів. У порівнянні з іншими областями, це небагато. Найбільша кількість успішно сертифікованих вчителів – 7- з Кремінської територіальної громади. По 4 – з Лисичанської та Новопсковської територіальних громад. Приємно, що спостерігається щорічне зростання кількості сертифікованих вчителів. Але, нажаль, у половині територіальних громад учителі початкових класів не проявили зацікавленості у проходженні сертифікації.

Сертифіковані вчителі Луганщини - це саме такі вчителі, які повірили у свій досвід і підтвердили високий рівень професійних компетентностей. Вже сьогодні вони отримують 20 % доплати до ставки заробітної плати протягом дії сертифікату (три роки), залучаються до методичних заходів, де діляться своїм досвідом з колегами. В найближчий час, сертифіковані вчителі пройдуть навчання і будуть залучені в якості експертів з проведення інституційного аудиту або стануть експертами з сертифікації вчителів початкових класів з інших областей.

Сьогодні від учасників сертифікації надходять на адресу Державної служби якості освіти та нашого територіального управління численні позитивні відгуки. Педагоги, що пройшли сертифікацію, діляться враженнями та мотивують колег пройти їх шляхом. Відзначають, що сертифікація додала впевненості у власних силах, визнання серед колег та керівництва. Позитивну і навіть високу оцінку сертифікації дають самі її учасники.

«Сертифікаціія – це величезний досвід. Час тривог і хвилювання, постійної підготовки і випробувань. Це свідчення того, що ми готові до змін, самовдосконалення, постійного розвитку.

Я вдячна своїм колегам, які вірили в мене і підтримували. Це надало поштовху і натхнення для досягнення результату.»

Наталія Степанова, сертифікований учитель початкових класів Кремінського ліцею № 2 Кремінської міської ради Луганської області.

«Страхи, вагання, сумніви, а разом з тим цікавість, бажання щось змінити, найперше у собі… Усе це я відчувала, коли вирішила «приміряти» сертифікацію на себе.

Неймовірна радість, почуття власного задоволення, полегшення, гордість – те, що відчула у той самий день, коли експерти оголосили остаточний результат.

Між «до» і «після» - наполеглива праця, неабиякі зусилля, переживання, підтримка рідних та колег.

Тепер, озираючись назад, можу з упевненістю сказати, що все недарма, що мої страхи та сумніви були даремні.

Сертифікація - це досвід, визнання, мотивація і далі рух уперед, це можливість подивитися на себе з іншого боку, відчути ситуацію успіху. Це велика перемога, насамперед над собою!

Знаєте, усі ми - люди з емоціями, переживаннями, страхами. А ми, вчителі, – особливі люди, які дуже часто бояться помилитися, не виправдати довіри, часом невпевнені у власних силах. Усе це заважає нам досягти чогось важливого в нашому житті, зрушити з місця. Не треба боятися осуду, поразки. Уже те, що кожен із нас вийшов із зони комфорту, коли прийняв рішення щодо проходження сертифікації, говорить про невеличку перемогу над собою. Побільше віри у себе і все вийде!

Хочу побажати майбутнім учасникам сприймати сертифікацію як “учительський квест”, у якому всі дії є сходинками до успіху! Бажаю усім кращих результатів і правильних висновків, подальшої продуктивної роботи, творчої наснаги, бережіть себе та будьте здорові!

Оксана Кирпа, сертифікований учитель початкових класів

Кремінського ліцею № 2 Кремінської міської ради Луганської області.

«Що дала мені сертифікація?

Змогу подивитися на себе з іншого боку, проаналізувати свою роботу, побачити як професійні здобутки, так і недоліки, впевнитися у своїх силах. Звичайно, дистанційне оцінювання було випробуванням. Коли всі етапи були успішно подолано хвилювання вщухли. Вважаю, що тільки пройшовши цей шлях, розумієш яким ти є спеціалістом у своїй справі.

Сертифікація – це рішучий крок, це рух уперед, це вагомий і корисний досвід.»

Ольга Рибіна, сертифікований учитель початкових класів Кремінського ліцею №3 Кремінської міської ради Луганської області.

«Сертифікація 2021 для мене – це передусім оцінка свого досвіду, а також дуже велика відповідальність. Водночас – підвищення власних професійних компетентностей, можливість усвідомити те, що я рухаюсь у правильному напрямку.

Своїм прикладом хочу показати, що сертифікація не лише для педагогів з досвідом, величезною кількістю напрацювань, але і для молодих вчителів, які не бояться йти в ногу з часом.»

Юлія Овсієнко, сертифікований учитель початкових класів Кремінського ліцею №3 Кремінської міської ради Луганської області.

У 2022 році у сертифікації зможуть взяти участь до 2500 учителів початкових класів України.

Від Луганської області взяти участь у сертифікації зможе 35 педагогів (кількість визначається наказом МОН на пропорційних засадах залежно від наявної кількості вчителів початкових класів області). Сертифікація здійснюється через незалежне тестування, самооцінювання та глибоке вивчення практичного досвіду роботи вчителя.

Реєстрація для проходження сертифікації триватиме у період з 04-17 квітня 2022 року. Реєструватиме вчителів Український центр оцінювання якості освіти, який проводить перший етап - незалежне тестування, а другий і третій етапи проводить Державна служба якості освіти та її територіальні структури.

Наразі наше управління веде інформаційно-роз’яснювальну роботу серед педагогів Луганщини. Заплановано низку заходів, щоб потенційні учасники сертифікації отримали інформацію максимально якісно й оперативно. Запроваджено практику обміну враженнями у Фейсбук, де успішно сертифіковані вчителі діляться власними історіями успіху. Це мотивує й підтримує колег, щоб вони зробили вибір на користь сертифікації. Також у соціальних мережах, у вчительських спільнотах активно обговорюються етапи процесу сертифікації і зміни у ньому, зі свого боку ми публікуємо актуальну інформацію на своїй публічній сторінці у Фейсбук.На Луганщині є багато професійних, творчих, талановитих та креативних учителів. Запрошуємо їх стати новими «агентами змін» на Луганщині.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:10
967
Немає коментарів. Ваш буде першим!