У прокуратурі відбулася нарада про стан злочинності у громаді

У прокуратурі відбулася нарада про стан злочинності у громаді

У прокуратурі відбулася нарада про стан злочинності у громаді

27січня у Кремінському відділі Сєвєродонецької окружної прокуратури за участю керівників правоохоронних органів, які обслуговують територію громади, відбулася координаційна нарада «Про стан протидії злочинності на території Кремінського територіальної громади за підсумками 2021 року».

У нараді брали участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Обговоривши результати роботи правоохоронних органів упродовж 2021 року, нарада відзначила, що вжиті скоординовані заходи в цілому сприяли покращенню стану законності і правопорядку. Проте окремі питання потребують додаткової уваги у 2022 році.

Так, при зменшенні по області загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень на 3,9 %, на території Кремінської територіальної громади відбулося її зменшення на 51,8 % (з 900 до 434).

Водночас, є проблемні питання, вирішення яких вимагає від правоохоронців вжиття додаткових скоординованих заходів.

Більше ніж на половину зменшилась кількість виявлених злочинів у сфері господарської діяльності, менше викрито кримінальних правопорушень за фактами вчинення злочинів проти довкілля, зокрема у сфері незаконної порубки лісу. При незначному зменшенні кількості виявлених кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним оборотом наркотичних засобів, більш ніж наполовину менше виявлено фактів незаконного збуту наркотиків.

Через недостатню ефективність профілактичної роботи значно збільшилась кількість злочинів, вчинених неповнолітніми. Зокрема, наявний один факт скоєння кримінального правопорушення у групі неповнолітніх,. Разом з тим не було зростання вчинення злочинів у стані алкогольного сп’яніння, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини (однак, питома вага останньої залишається значною).

Дещо збільшився відсоток розкриття кримінальних правопорушень, при збільшенні рівня розкриття злочинів минулих років.

Потребує покращення робота, насамперед оперативних підрозділів, щодо виявлення актуальних злочинів у сфері службової діяльності (передусім, викриття кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, пов’язаних із отриманням неправомірної вигоди). Актуальним є питання протидії можливим незаконним заволодінням бюджетних коштів, виділених на боротьбу із «CОVID-19».

До суду спрямовано2 кримінальні провадження у сфері корупції, по яких винесено обвинувальні вироки. Спрямовано до судукримінальне провадження у бюджетній сфері за фактом необґрунтованого отримання особою грошових коштів (сума завданої шкоди державі у розмірі 7 тис.грн. відшкодована у повному обсязі під час досудового розслідування, справу розглянуто судом). Виявлено 3 факти незаконних порубок лісу, 1 з яких на об’єкті природно-заповідного фонду (обвинувальний акт спрямовано до суду та судом винесено обвинувальний вирок).

Для підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та узгодження діяльності правоохоронних органів нарадою затверджені спільні організаційно-практичні заходи на наступний період.

Д.ГОЛОВЧЕНКО, т.в.о начальника Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
10:00
584
Немає коментарів. Ваш буде першим!