Кремінський міський голова зустрівся і поспілкувався з людьми

Кремінський міський голова зустрівся і поспілкувався з людьми

Кремінський міський голова зустрівся і поспілкувався з людьми

Сьогодні відбулася неформальна бесіда голови Кремінської громади Володимира Струка з жителями. Це була перша, так би мовити, «пробна» зустріч мера з людьми у форматі діалогу за чашкою кави. 

Зважаючи на карантин, цього разу запрошувалися лише представники громадських організацій та ініціативних груп. Але, забігаючи наперед, варто сказати, що діалог вдався, тому у міськраді планують проводити подібні зустрічі з певною регулярністю, розширюючи їх формат і коло учасників.

Розпочали і довго розмовляли на актуальну тему будівництва сміттєпереробного заводу. Мешканці району, де планується його поставити, просять відмінити рішення сесії про виділення землі і знайти інше місце під будівництво. По-перше, Володимир Струк вкотре розповів про екологічно безпечні технології сучасного сіттєпереробного заводу. По-друге, зазначив, що до його будівництва – іще дуже далеко, і зараз немає сенсу так «каламути воду» довкола цієї теми. А, по-третє, під час проведення проектних робіт обов’язково робитимуться висновки екологічної експертизи. І якщо вона покаже, що будувати там завод неможна, то цього і не буде. Тоді в мерії шукатимуть іншу земельну ділянку. Проте закрити сміттєзвалище, побудувати очисні споруди, налагодити у громаді «сміттєву порядність» із сортуванням відходів і в результаті мати чисту і безпечну навіть для дітей воду з-під крану – ось це невідкладні завдання голови громади на найближчий час.

Наступне питання стосувалося буріння на території селища Житлівка, поблизу водозабору, газових свердловин. Володимир Струк сказав, що ці роботи дуже негативно позначаться на якості нашої води. «Ми фактично залишимо людей без найціннішого скарбу - води. Це катастрофа, яка перекреслить всі наші мрії і плани про екологічно чисту громаду. А я цього не дозволю. Тому наразі нам вдалося призупинити роботи і вивезти звідти техніку».

Люди запитували про освітлення на вулицях приватного сектора. Мер зазначив, що вже знайшли майже 8 мільйонів гривень (і це не бюджетні кошти) на освітлення іще понад 50 вулиць громади. Тож, місто світитиметься!

Під час бесіди зачіпалося багато важливих і актуальних питань. Наприклад, як закликати всіх мешканців громади бути свідомими і підтримувати чистоту і охайність міста, укладати угоди на вивезення твердих побутових відходів, не стояти осторонь проблем, а об’єднуватися для їх вирішення тощо.

Говорили про дозвілля і культурні потреби молоді. Учасники заходу зазначили: дуже добре, що у нас працює багато творчих гуртків (до слова, практично всі вони – безкоштовні, це рішення влади і такого немає ніде). Натомість, громаді не вистачає парку для дозвілля. А заступниця міського голови Наталя Макогон нагадала, що вже всередині березня на базі публічної бібліотеки запрацює молодіжний хаб. Там буде багато різних локацій не тільки для молоді, а й для інших вікових категорій.

Порушувалося питання відсутності громадського туалету у місті. Володимир Струк сказав, що його обов’язково побудують, і це буде сучасна, гарна вбиральня в районі центральної площі (площу також буде реконструйовано і відремонтовано).

Мер зазначив, що вже розроблено проект з будівництва комфортної соціальної бані у центрі міста.

Люди назвали проблему жителів Дубового гаю, яким ніяк дістатися до міста. Володимир Струк нагадав, що не так давно громада придбала соціальний автобус, і вже розробляється його маршрут, в тому числі, і по селах.

Виявилося, що шкільний автобус не зупиняється і не забирає дітей (без учителя) із зупинки на Меблевому комбінаті. Голова громади сказав, що це, в першу чергу, питання безпеки. Тому тут треба радитися і шукати згоди із батьками учнів.

Відзначалося, що погано, коли у місті немає єдиної диспетчерської служби. Володимир Струк нагадав, що у нас є поліцейські офіцери громади, депутати, до яких можна звертатися з будь-яких питань, продиктував їх телефони. А Наталя Макогон розповіла, що вже розробили і у тестовому режимі працює мобільний додаток «Доступна Кремінська громада», через який можна буде ставити питання і дізнаватися корисну інформацію. Більш детально про застосунок розповідатиметься, коли він запрацює.

Зустріч тривала близько двох годин, але пройшла дуже легко, було озвучено багато інших питань. Деякі у міськраді зафіксували, інші і так були вирішені, якісь поки що відклали. 

 «Я також не всесильний і не можу відповідати за все. Але як би важко не було, ми міцно тримаємося! В умовах, коли по всій країні втричі подорожчала електроенергія, ми і надалі утримуємо тарифи на воду на мінімальному рівні. І це не єдине досягнення. Тільки за останній рік виконано колосальну роботу, а ще стільки всього попереду! Тож, дякую, що прийшли. Я готовий зустрічатися з вами і надалі, спілкуватися, слухати ваші пропозиції і спільно вирішувати проблеми нашої громади», - підсумував Володимир Струк. 

Записала Яна Величко.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
18:00
856
Немає коментарів. Ваш буде першим!