Ліки за «ковідну» тисячу: як це діє на практиці

Ліки за «ковідну» тисячу: як це діє на практиці

Ліки за «ковідну» тисячу: як це діє на практиці

Коли Уряд дозволив людям віком від 60 років придбавати лікарські засоби за кошти, отримані у межах президентської програми єПідтримка, ми одразу повідомили про це читачам у газеті. Та минулого тижня на телефон редакції надійшов дзвінок від пенсіонера, який розповів, що йому не вдалося це зробити.

Редакція газети «Кремінщина» вирішила розібратися, як працює ця схема у аптеках громади і чи в усіх можна купити ліки за «ковідну» тисячу?

Ми обдзвонили фактично усі аптечні заклади і з’ясували, що лікарські засоби можна купити будь-де (в тому числі, і через мережу Інтернет) як за рецептом, так і без лікарського припису.

Нам нагадали, що до переліку не входять біодобавки, косметика, медичні прилади.

Для придбання ліків за «ковідну» тисячу людині потрібно мати на телефоні застосунок «Дія», оформлену віртуальну картку і додаток для безконтактного проведення платежу.

«Якщо у покупця немає на телефоні «Пейпас» (безконтактна технологія для «Приват банку» - ред.), то це не проблема. Ми проводимо онлайн-оплату вручну через свій сайт. На день лише таких приймаємо мінімум 7-10 осіб», - розповіли у одній з аптек.

Тож, спецкартка для «єПідтримки» на телефоні має бути обов’язково.

Наприклад, для оформлення такої картки у Приват24 треба зайти у вкладку «Гаманець», натиснути меню «Додати» та обрати картку «єПідтримка». Після підписання заяви на відкриття картки залишиться натиснути кнопку, щоб відправити дані в «Дію».

А у Ощад 24/7 в головному меню вгорі праворуч натиснути «+» та обрати «Замовити картку» – єПідтримка. У застосунку «Дія» (розділ «Послуги») подати заявку на отримання коштів, обрати відкриту картку єПідтримка та очікувати зарахування коштів.

На сайті Кабінету міністрів України також є детальна інструкція, як отримати виплату:

1.Оформте спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Оформлення картки безоплатне як онлайн, так і офлайн у відділенні банку. В онлайн-банкінгу картку можна отримати за 1 хвилину.

2.Завантажте застосунок Дія або оновіть його до останньої версії в PlayMarket або AppStore.

3.Переконайтеся, що у вас є «зелений» COVID-сертифікат про дві дози вакцинації. Зверніть увагу, що сертифікати, отримані на порталі Дія чи паперовий від сімейного лікаря, не підходять для отримання виплат. Отримати COVID-сертифікат у застосунку Дія зараз можна як з ID-карткою, так і з паспортом-книжечкою.

4.Зайдіть у розділ Послуги та знайдіть єПідтримку.

5.Надішліть заяву на отримання коштів

6.Виберіть для виплати картку єПідтримка.

7.Очікуйте зарахування коштів.

Якщо для вас занадто складно освоїти всі ці віртуальні «трюки», то зверніться за допомогою до дітей чи онуків, або ж до спеціалістів банку, в якому обслуговуєтеся.

До речі, безкоштовні курси з цифрової грамотності можна пройти у будь-якій бібліотеці громади. А, наприклад, фахівці Кремінської дитячої бібліотеки, якщо у вас немає такої можливості, допоможуть вам зареєструватися в «Дії» для отримання єПідтримки, бо у закладі є планшет. 

«Я – гіпертонік і, звичайно, дуже рада, що змогла купити дорогі та необхідні для мене препарати. Але налаштувати все це у телефоні і розрахуватися в аптеці мені допомогла дочка. Сама б я навряд чи впоралася», - поділилася 70-річна кремінянка Ольга.

На жаль, не всі люди пенсійного віку сьогодні мають можливість придбати новомодні гаджети. У одній з аптек нашим читачам підказали, що можна, наприклад, оформити спецкартку на телефоні онука чи правнука. Так багато хто робить.

А начальник відділу економічного аналізу та розвитку управління економіки Кремінської міської ради Юлія Борщук розповіла, що програма реалізується в декілька етапів.

«Перший етап – через додаток Дія, який розроблений Міністерством цифрової трансформації. У другому-третьому кварталі 2022 року започаткуються механізми для людей, які не мають смартфонів, але хочуть отримати «тисячну» допомогу».

Юлія Григорівна також нагадала, що гроші з картки «єПідтримка» можна використати протягом чотирьох місяців після їх отримання. І що тисячу за вакцинацію можна витратити не тільки на ліки, а й на квитки на потяг або літак усередині країни; квитки у кіно, театри, музеї, концертні зали, виставкові центри; абонементи у спортзали, басейни, фітнес-центри; книги.

А з 7 лютого долучитися до програми «єПідтримка» можуть і підлітки віком від 14 років. Уряд планує, що вони зможуть витрачати свою тисячу на послуги у сфері освіти, проживання у гуртожитку, проходження ЗНО, придбання книжок, спортивного інвентаря.

Гарна новина і для наших читачів! Кабмін дозволив витрачати 1000 гривень вакцинованим українцям і на передплату друкованої періодики. Найближчим часом «Укрпошта» почне напрацьовувати практичні алгоритми з прийому передплати за кошти є-підтримки. Тому скоро за «ковідну» тисячу можна буде придбати і «Кремінщину».

  • Розбиралася Яна Величко. 
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
18:45
222
Немає коментарів. Ваш буде першим!