На території Кремінської громади планується буріння газових свердловин, та у мерії згоду на це не дають. Відео

На території Кремінської громади планується буріння газових свердловин, та у мерії згоду на це не дають. Відео

На території Кремінської громади планується буріння газових свердловин, та у мерії згоду на це не дають. Відео

Днями, поблизу дачного кооперативу «Медик» у Житлівці, якраз біля траси, розгорнулися активні будівельні роботи, на яких були задіяні крани, бульдозери, інша техніка. Щоб з’ясувати, що ж тут відбувається, на місце виїхав міський голова Володимир Струк. 

Мер прибув туди разом з представниками Кремінської поліції, депутатами Сєвєродонецької районної ради - Артемом Абрамовим і Ганною Паламарюк, старостами сіл Сергієм Коваленком і Віктором Ляленком, начальником водоканалу Романом Мар’ясовим.

Виявляється, тут прокладалася бетонна дорога до ділянки в лісі, на якій планувалося бурити свердловину для видобутку газу. На цій ділянці вже був вирізаний ліс і проходило корчування пеньків.

Коли представник поліції запропонував прорабу пред’явити дозвільні документи, то їх у нього не виявилося: всі вони, мовляв, знаходяться у керівництва, а воно, в свою чергу, - у Сєвєродонецьку.

Тож до з’ясування обставин, роботи були призупинені.

Як згодом пояснив міський голова, про ці роботи він нічого не знав і дозволу нікому не давав.

- Виявляється, дозвілна розробку газової свердловини надав ще колишній голова райдержадміністрації В.І.Рябінін. Але з того часу спливло багато води в річці. Ми тепер Територіальна громада і самі розпоряджаємося нашими землями, надрами, майном. Тож по якому праву вони почали роботи, не поставивши громаду до відома? Вже вирізано і викорчувано велику ділянку лісу, хто це дозволив? Лісгосп? Так лісгосп орендує в нас землі, ми їм знижуємо плату за оренду для повноцінного функціонування господарства, а вони нам роблять таку «послугу»?

Якщо там будуть бурити газову свердловину (причому, для видобутку сланцевого газу), то в нас кардинально зміниться якість питної води, як це сталося у Новокраснянці. Колись у них була золота вода, та коли відкрили газове родовище, її стало неможливо пити. До того ж, рівень води катастрофічно впав, навіть у колодязях і в річці. Бо це не просте буріння, під землею проводяться вибухи. І це негативно впливає на всю екологію.

Ми стараємося зробити свою територію екологічною, адже маємо безцінні запаси води, які треба зберігати. Тому й очисні споруди будуємо, і звалище сміття закриваємо, і сміттєпереробний завод плануємо будувати. Та ось з’являються непрохані «господарі» і хочуть перекреслити усі наші плани. Ні, господарі тут ми, громада, а не заїжджі гастролери, які прагнуть зірвати куш з нашої землі і надр.


Вони повинні були заново подати документи, пройти всі узгодження і отримати при цьому… відмову. Бо я, як голова громади, ніколи не піду на те, щоб нашкодити нашим інтересам.

Тут поблизу знаходиться Житлівський водозабір, з якого ми подаємо воду місту. Це стратегічний об’єкт. Без нашої згоди ніхто не має права тут щось робити!

Були б у нас кошти, ми б самі пробурили свердловини (де б це не шкодило водним горизонтам), добували свій газ, і люди б за копійки його споживали. А решту б продавали та розвивали свою громаду. Дасть Бог, так і буде. Свого ми не віддамо!


Що ж, наразі роботи призупинено, техніку звідти вивезено. Як розвиватимуться події далі – будемо повідомляти.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:20
1045
Немає коментарів. Ваш буде першим!