Як у Житлівці відзначили Водохреща

Як у Житлівці відзначили Водохреща

Як у Житлівці відзначили Водохреща

Дружно, єдиним селищним гуртом проводжали цикл зимових Різдвяно-Новорічних свят жителі Житлівки. Староста селища Віктор Ляленко і депутат міської ради Олена Любічева вирішили нагадати селянам про ті традиції, які здавна були оберегом нашого народу, які живили його дух і надихали на славні діла.

Напередодні староста, разом з помічниками Олександром Онищенком, Романом Тертичним, Андрієм Івахненком, на озері Вутячому випиляли бензопилами ополонку у вигляді хреста. Потрудитися довелося добре, бо озеро промерзло на 25 сантиметрів. Завезли до ополонки соломи, встановили сходинку, підготували дрова для багаття. 

А вже зранку розпалили вогнище і почали готувати у великому казані (щоб на весь гурт вистачило) чай на травах. 

Понад сто людей зібралося на озері. Прийшли та приїхали і житляни, і селяни Червонопопівки та Піщаного. 

Настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Сава провів службу, відправив водосвятний молебень та освятив воду. Після цього знайшлися сміливці і серед дорослих, і серед дітей, які виявили бажання пірнути у святу купіль. А вийшовши з води, на них уже чекав духмяний чай. Жителі принесли з собою солодощі та бутерброди. Тож всі дружно долучалися до святкової «трапези». 

А тим часом під’їхав до гурту і Дід Мороз. Від імені міського голови Володимира Струка він роздав усім присутнім гостинці, а також подякував жителям за те, що не забувають традиції, повертаються до них і черпають у цьому наснагу та любов до життя. 

Великі враження залишилися у присутніх від цього дійства. Вони дякували отцю Саві, старості Віктору Ляленку, депутату Олені Любічевій, керівникам міської ради у особі начальника відділу контролю і аудиту Сергія Сафо та керуючої справами Олени Литвин за подароване свято і висловлювали побажання проводити такі свята частіше. Наша сила – у єдності. Коли ми разом – нам все до снаги!

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:40
225
Немає коментарів. Ваш буде першим!