Чи потрібне щеплення тим, хто перехворів на ковід?

Чи потрібне щеплення тим, хто перехворів на ковід?

Чи потрібне щеплення тим, хто перехворів на ковід?

Багато хто вважає, що після перенесеного COVID-19 вакцинуватися не потрібно. Отже, чи треба робити щеплення перехворілим? Через який період? Скільки разів? Газета запитала у генерального директора КНП «Центр ПМСД Кремінської міськради» Володимира Андрійчука:

- Якщо уважно поміркувати та врахувати досвід спостереження спеціалістів багатьох країн, то висновок один: щеплення вкрай необхідне. Антитіла, які виникають у людей, перехворілих на коронавірус, здатні помилково пошкоджувати здорові клітини органів і тканин організму. Так, у 177 медичних працівників, які перенесли коронавірусну хворобу до появи вакцини, протягом 6 місяців виникли хронічні захворювання шкіри, суглобів, нервової системи.

Існує таке поняття як «аутоантитіла». Тобто, це антитіла, які виробляються на аутоантигени (клітини свого організму). І, як наслідок, можуть розвинутись аутоімунні захворювання. А це вже вкрай серйозні стани.

Також, для підтримання організму для стійкості проти нових штамів COVID-19 необхідно отримати додаткову, або бустерну дозу вакцини.

Додаткова доза COVID-вакцини вводиться людям, яким через важкі хвороби 2 дози вакцини могли не дати необхідного захисту.

Бустерна або ревакцинальна доза потрібна, щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується, у всіх щеплених людей.

Міністерство охорони здоровʼя рекомендує вакцинуватися від COVID-19 через 28 днів (чотири тижні) після того, як людина одужала від коронавірусної хвороби.

Якщо людина була зовсім не вакцинована, то вона має отримати 2 дози вакцини з інтервалом 14-28 діб - для Коронавак, 21-28 днів - для Пфайзер та 28 днів - для Модерна.

Якщо людина отримала 1 дозу вакцини та захворіла, то 2 дозу вона зможе отримати теж через 28 діб після одужання.

Щодо додаткової або бустерної дози людині краще порадитися з сімейним лікарем.

Як правило, її вводять через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації. Для неї використовують вакцини мРНК-Модерна або Комінарті (Пфайзер).

Не зволікайте! Для вас працює кабінет щеплення за адресою: вул.: Побєди, 1-А м. Кремінна. Години роботи: щоденно з 8:00. до 16:30., субота, неділя - з 9:00.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:00
333
Немає коментарів. Ваш буде першим!