Чи можна змити гріхи купанням на Водохреща?

Чи можна змити гріхи купанням на Водохреща?

Чи можна змити гріхи купанням на Водохреща?

19 січня – велике дванадесяте свято Богоявлення Господнє, Хрещення Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. У народному побуті воно має назви Водохреща, Водохресті, Йордан. 

Чи можна «змити» гріхи водою? Що важливо зробити у Водохреща? Запитали у священика. А також дізналися, коли освячуватиметься вода у Кремінній. 

За переказами, рівно опівночі на кожній річці відбувається диво: спокійна перед тим вода несподівано починає хвилюватися. Те саме – й біля ополонки. Враз з’являються хвилі – знак того, що Ісус Христос увійшов у воду. Вважають, що хрещенська вода здатна зцілювати від найтяжчих хвороб. Її зберігають під образами про всяк випадок.

Трохи історії

У день Хрещення Господнього, тільки-но перший церковний дзвін покличе до заутрені, віруючі розпалювали на березі водойми багаття, щоб Ісус Христос, який хрестився в Йордані, міг зігрітися біля вогнища.

Перед святом починали готувати символічний «Йордан» – прорубували ополонку, випилювали з льоду великий хрест, інколи обливали його буряковим відваром і ставили над ополонкою. З льоду виготовляли престол, прикрашали його ялиновими гілками.

Вранці після церковного Богослужіння всі йшли до річки. Після освячення води набирали її у свій посуд і поверталися додому. Поки жінки накривали на стіл, старший у родині чоловік окроплював йорданською водою всіх домочадців, усе господарство. За святковим столом спершу куштували водичку-йорданичку.

Існувала пересторога: після Йордану протягом тижня не можна прати білизну, щоб воду не зіпсувати або лихого не витягнути з води.

Запитали у священника

Але сьогодні люди все частіше цей день перетворюють на масові гуляння. А святковому обряду пірнання у воду придають якоїсь магічності, вважаючи, що одне занурення «змиє» всі гріхи.

Чи так це, розповів настоятель Кремінського Свято-Троїцького храму протоієрей Володимир (Попов):

  • -Це хибна думка, адже купання в ополонці не призводить до духовного очищення, не замінює собою сповіді чи Причастя. Зцілити грішну душу можна тільки через покаянна з допомогою Божою. Важливо розуміти суть цього свята, прийти до ополонки з вірою. Не стільки у воду слід зануритися, скільки у Божу благодать.
  • -Що важливо зробити у цей день?
  • -Щиро помолитися (бажано у церкві, але можна й вдома). У храмі набрати освяченої води, яку потім можна зберігати цілий рік. Господині освячують нею домівки. А так протягом року, у важкі хвилини життя, коли захворіли – вдавайтеся до цілющої води. Від душі помоліться, щиро повірте і свята вода вам обов’язково допоможе.
  • -Куди дівати воду, яка залишилася через рік?
  • - Свята вода не втрачає своїх цілющих властивостей і не псується, поки її не споживуть. Є випадки, коли вона стояла у будинках і по 30 років.

Православна Церква України на своєму сайті дає декілька практичних порад на Водохреща:

-немає потреби просити священника «побризкати більше», адже нема поняття «розбавленої святості»;

- не потрібно запасатися водою у найбільших бідонах чи каністрах – адже той, хто принесе на водосвяття навіть найбільшу банку, але разом із темними помислами і порожнім серцем, не отримає «більшої святості»;

-не від кількості води залежить святість і міра отриманих дарів Божественної благодаті, а від того, як ви наближаєтеся до Господа, від вашого способу життя, ваших змін в душі, віри, ваших діл.

Якою буде погода на Водохреща?

Синоптики прогнозують, що 19 січня у Кремінній протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Без опадів. Температура триматиметься від -6 (зранку) до -4 (вдень).

За погодою цього дня прогнозували погоду на літо. Якщо холодна, ясна погода — літо засушливим буде. Похмура і сніжна — на рясний урожай. У давнину говорили: «День теплий — хліб темний (густий)», отже, варто було очікувати хорошого врожаю хлібів. Також на хороший врожай вказували сині хмари та сніг пластівцями.

Довідково: за останні 130 років 19 січня максимальна температура була у 1955 році – «+11», мінімальна у 1945-ому – «-26».

Графік освячення води у Кремінній

18 СІЧНЯ о 7.00. у Кремінському Свято-Троїцькому храмі розпочнеться служба. Об 11.00. буде освячуватися Йорданська вода. А об 11.00 - у Свято-Сергієвському чоловічому монастирі.

19 СІЧНЯ опівночі у Свято-Троїцькому храмі розпочнеться святкова служба і літургія. Обряд освячення води проводитиметься з 4.00.

По закінченні Божественної літургії, яка розпочнеться о 8.00, приблизно о 9.30, відбудеться освячення води у Свято-Сергієвському чоловічому монастирі.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
08:35
201
Немає коментарів. Ваш буде першим!