Державна допомога малозабезпеченим сім’ям на відкриття власного бізнесу

Державна допомога малозабезпеченим сім’ям на відкриття власного бізнесу

Державна допомога малозабезпеченим сім’ям на відкриття власного бізнесу

З 1 січня 2022 року набрав чинності Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397.

 Повідомляє Кремінський центр зайнятості.

Відповідно до Порядку, кожен безробітний, який перебуває на обліку в центрі зайнятості та відноситься до членів малозабезпечених сімей, може отримати фінансову допомогу для провадження підприємницької діяльності на поворотній основі. 

Така допомога є безвідсотковою та виплачується у розмірі до 15 мінімальних заробітних плат (на початок 2022 року – 97500 грн). Ці кошти надаються у безготівковій формі і можуть бути використані тільки на придбання необхідного для застосування власної справи обладнання і матеріалів. 

Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно повернути. Але сума, що повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Кошти не повертаються у разі працевлаштування протягом першого року провадження діяльності двох безробітних членів малозабезпечених сімей за направленням центру зайнятості або сума сплачених податків перевищує суму наданої допомоги. 

Для отримання допомоги на започаткування власного бізнесу малозабезпеченим потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем їх реєстрації. 

До заяви також додаються: довідка про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості; бізнес-план, який особа розробляє самостійно або в процесі професійного навчання за направленням центру зайнятості, та інформація про наявність (відсутність) у особи обтяжень рухомого та нерухомого майна.

Рішення про надання або відмову у наданні фінансової допомоги приймається комісією, створеною при центрі зайнятості. 

У разі прийняття позитивного рішення особа протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення про прийняте комісією рішення повинна створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець. Після чого укладається тристороння Угода між Центром зайнятості, Особою та Регіональним центром зайнятості терміном на 3 роки. 

Далі особа здійснює підбір постачальників, матеріалів/обладнання та заключає з ними договори на постачання матеріалів/обладнання. Отримує рахунок-фактуру та подає до Центру зайнятості для оплати. 

За більш детальною інформацією звертайтеся до Кремінського районного центру зайнятості за адресою: м. Кремінна, пл. Красна, 6 Б, кабінет №13, або за тел.: (06454) 2-10-83.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:20
177
Немає коментарів. Ваш буде першим!