Багатоповерхівкам – друге життя: у 2022 році розпочнеться «Велика термомодернізація»

Багатоповерхівкам – друге життя: у 2022 році розпочнеться «Велика термомодернізація»

Багатоповерхівкам – друге життя: у 2022 році розпочнеться «Велика термомодернізація»

Президент України Володимир Зеленський, у посланні до Верховної Ради 1 грудня заявив, що у 2022 році розпочнеться «Велика термомодернізація». 

Що очікується у Кремінній?


«Ми плануємо утеплити тисячі, саме тисячі багатоповерхових будинків, шкіл, садків і лікарень. Це дозволить нам застрахуватися від подальшого зростання цін на енергоресурси й уперше набути справжньої енергетичної незалежності», — сказав Президент. 

А в кінці грудня уряд затвердив законопроєкт, яким буде дано старт комплексній термомодернізації будинків в Україні. У зв’язку з цим, Кабмін запропонує парламенту спростити створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і скоротити кількість процедур для початку програми.


Очікується, що вже у 2022 році буде утеплено 5 тисяч багатоквартирних будинків. А в цілому ж програма триватиме 7–10 років, після чого практично всі 180 тисяч багатоквартирних будинків в Україні будуть термомодернізовані. Завдяки цьому споживання газу в нашій країні скоротиться на 30–40 відсотків. Такі прогнози уряду.

До держбюджету на 2022 рік закладено кошти на «Велику модернізацію» у розмірі 30 мільярдів гривень.

Крім цього в Україні вже кілька років діють різні програми з енергоефективності та термомодернізації. Так, з 2018 року працює Фонд енергоефективності, який видає гранти на покриття 70% витрат із заміни вікон і дверей, утеплення фасадів тощо. На цей рік його бюджет становить 2,8 мільярда гривень, плюс цільові кошти від західних партнерів.

Кошти на модернізацію надаються лише ОСББ. Станом на 10 грудня 2021 року фонд отримав 869 заявок, з яких 709 - знаходяться в роботі. Серед них – 13 проектів з Луганської області і 3 – з Кремінної: це ОСББ «Грін-Хаус», «Бібліотечне» та «Авангард-Кремінна». Заявки цих ОСББ вже схвалені. Але тільки тому, що вносилися певні зміни до проектів і відправлялися на доопрацювання, дещо відтерміновується строк виплати грантів.

Регіональний радник по Луганській області Фонду енергоефективності Олександр Мелконян розповів нашому кореспонденту:

-Нинішній рік для Кремінної буде переломним в плані термомодернізації житла і в місті з’являться перші реконструйовані, капітально відремонтовані та дуже теплі будинки. Бо енергомодернізація виконуватиметься відповідно до нових вимог ДСТУ і за шістьма програмами: утеплюватимуться стіни, стелі підвалів, конструкції на дахах, сходові клітини тощо.
Є вже і красивий дизайн будинків у гарному українському стилі, який погоджений з міським головою. Володимир Олексійович Струк хоче, щоб все місто мало свою аутентичність і відповідало духу зеленої перлини Донбасу. Тож всі будинки будуть оформлені в одному стилі, хоч і в різних кольорах.
Відтак почнеться велика реконструкція всього житлового фонду Кремінної.

  • Отож модернізація житла – це турбота жителів, і турбота всієї країни. Бо ціни на енергоносії не залишають нам іншого вибору, як дбати про те, щоб мінімізувати витрати на них. І створення ОСББ там, де їх ще немає, стають наразі найважливішим завданням. 
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:05
253
Немає коментарів. Ваш буде першим!