Знову продуктові картки?

Знову продуктові картки?

Знову продуктові картки?

В Україні очікується рекордне зростання цін на харчі в 2022 році. Уряд планує ввести продуктові картки.

У 2021 році Україна зібрала рекордный урожай зернових. Однак, це не зупинило зростання цін на продукти харчування. Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук вважає, що основна причина росту цін пов’язана з підвищенням вартості енергоносіїв. Дорожчає природний газ, електроенергія, і підприємці змушені підвищувати ціни на свою ппродукцію та послуги.

То ж до чого готуватися у новому році? Передусім, до подальшого зростання цін практично на все, що є на полицях магазинів. 

Експерти стверджують, оскільки більшість виробників продуктів купують газ за ціною 50-52 тисячі гривень за тисячу кубометрів, то вони працюють у нуль, а невдовзі не матимуть чим виплачувати зарплати. І навіть соціальний хліб може вийти на вартість 40-50 гривень за буханець.

Крім того, високі ціни на енергоносії змусять тепличні господарства підвищувати ціни на свою продукцію і українські огірки, помідори та зелень коштуватимуть вдвічі дорожче імпортних, якщо теплична галузь України взагалі зможе вистояти за таких умов.

Те ж саме можна говорити і про вирощування птиці, про виробництво яєць та м’ясо-молочної продукції.

Радник Президента України Олег Устенко прогнозує, що 2022 рік – це рік серйозних інфляційних викликів для всього світу та для України, зокрема. За його словами, рекордні ціни на енергоносії 2021 року перетворюються на рекордні ціни на харчі у 2022 році. Адже від кінця минулого року виробники харчів - хліба, молока, м’яса, яєць тощо - говорять про суттєве згортання виробництва, а то й зупинку підприємств. Нинішні ціни на газ виявилися для них непосильними. А якщо закласти ці ціни у вартість продукції, вона стане непосильною для більшості покупців.Щоб захистити найбідніші верстви населення, влада може піти навіть на запровадження «продуктових карток». 

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
12:35
325
Немає коментарів. Ваш буде першим!