Книга вийшла. Але це - ще не все

Книга вийшла. Але це - ще не все

Книга вийшла. Але це - ще не все

У кінці 2021 року у Кремінській територіальній громаді сталася знакова подія – побачила світ друга книга В.В.Череваня про черговий відрізок історії нашого краю під назвою «Велика Вітчизняна війна. Бойове минуле Кремінщини». Книги вже отримали більшість бібліотек та ветеранських організацій як Кремінської ОТГ, так і колишнього Кремінського району, а також чисельний авторський колектив майже десятка міст України.

Але робота продовжується!

У планах автора до кінця 2022 року викласти у мережу Інтернет комп'ютерну версію цієї книги – доповнену та уточнену. Сподіваємося, що небайдужі читачі нададуть йому для внесення до електронного варіанту шматочки історії від своїх родичів (у т. ч. довоєнні, військові та повоєнні фотографії), а також вкажуть автору на наявні помилки та невідповідності, які є у паперовій версії.

В даний час напрацьовується варіант зйомки документального фільму (на основі одного з розділів книги) про бойові дії на Привольнянському плацдармі у травні-серпні 1943 року. Зйомка буде здійснюватися двома знімальними групами - Лисичанською та Кремінською. Лисичанська знімальна група та лисичанські спонсори свою згоду на зйомку (з боку правого берега Дінця) вже дали. Залишилася справа за Кремінною.

На жаль, Кремінщина відмовилася від цього «шматочка» історії. Винятком став Кремінський музей, який регулярно проводить заходи у день захоплення плацдарму та звільнення правого берега Дінця від нацистів.

Паралельно вже кілька років автор пише третю книгу під робочою назвою «Історичні хроніки Кремінщини».

Ще один важливий момент: разом із автором ми всі дуже сподіваємось, що з виходом його книги буде усунуто ще одну прогалину і в школах почнуть викладати історію нашого краю. Діти мають знати справжню історію своєї малої Батьківщини, ґрунтовану на спогадах очевидців.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:35
234
Немає коментарів. Ваш буде першим!