Скалічені діти: поліомієліт повертається

Скалічені діти: поліомієліт повертається

Скалічені діти: поліомієліт повертається

Вперше за останні 6 років в Україні почали реєструвати випадки захворювання на поліомієліт. Батьки безпечно ставляться до вакцинації, а діти назавжди втрачають можливість бути здоровою, повноцінною людиною.

Що це за хвороба і як захиститися — розповів Володимир Андрійчук, генеральний директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги». 

Ось такі наслідки поліомієліту:


Ліків від цієї хвороби не існує. До винайдення вакцини хворі на поліомієліт люди могли провести все життя у «металевих камерах».

У 70% випадків поліомієліт протікає безсимптомно, що робить хворобу особливо небезпечною. Інфіковані люди передають хворобу далі, навіть не знаючи про неї.

Поліовірус поширюється через брудні руки, заражену їжу та воду. Там, де погані санітарні умови, де немає туалетів, забруднена вода, ризик поширення поліомієліту зростає.

Найбільше поліомієліт небезпечний для дітей віком до 5 років.

Якщо дитина, яка вже навчилася повзати або ходити, раптом перестає це робити, це може бути поліомієліт і потрібно терміново звернутися до лікаря.

Чим швидше медики дізнаються про випадок, тим швидше вони зможуть провести аналізи та перевірити, чи не пов'язано це з поліомієлітом.

Поліомієліт або дитячий параліч – важке інфекційне захворювання, що супроводжується ураженням нервової системи та розвитком паралічу. Здебільшого він вражає ноги, а 10% паралізованих помирає від задухи в результаті паралічу дихальних м'язів.

Єдиним порятунком для дитини є вакцинація. Після впровадження вакцини від поліомієліту, захворюваність знизилася у 210 разів! Низький рівень щеплення в Україні спровокував спалахи захворювання у 1996 та 2015 роках. Для того, щоб нація була захищена, необхідно мати рівень імунізації не менше 95%. На початок грудня 2021 року рівень вакцинації в Україні досягнув 73%. У Кремінській громаді - 93%.

Чекаємо вас на тури з вакцинації проти поліомієліту! Зволікаючи сьогодні, ви свідомо наражаєте дитину на страждання завтра.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
18:30
101
Немає коментарів. Ваш буде першим!