Хто обслуговуватиме багатоповерхівки, які не створили ОСББ?

Хто обслуговуватиме багатоповерхівки, які не створили ОСББ?

Хто обслуговуватиме багатоповерхівки, які не створили ОСББ?

До редакції газети «Кремінщина» надійшов телефонний дзвінок від постійної читачки, яка цікавилася долею багатоквартирних будинків громади, де так і не створені ОСББ. Хто тепер їх обслуговуватиме?

Відповідь газеті надала начальник відділу з питань житлово-комунального господарства, екології та управління комунальним майном Кремінської міської ради Ірина Китайгора:

На сьогодні у місті 36 багатоповерхівок, в яких управління здійснюється об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Є також 5 житлово-будівельних кооперативів (ЖБК). А 27 будинків досі не обрали для себе форму управління.

Згідно з Законом України «Про житлово-комунальні послуги», наше комунальне підприємство не має права утримувати ці будинки. І не за горами той момент, коли ми будемо вимушені «списати» їх з балансу КП і відпустити «у вільне плавання». А, не дай Боже, порив чи інша серйозна проблема – куди бігти? Тому я раджу мешканцям цих будинків не зволікати і якомога скоріше визначитися з формою управління.

Нагадаю, є два варіанти – ОСББ та самостійне управління без створення юридичної особи (люди умовно обирають «старшого» по будинку і він вирішує всі питання). Особисто моя рекомендація, все ж таки, створити ОСББ. По-перше, на ОСББ розповсюджуються субсидії і пільги (для самостійного управління вони не передбачені). По-друге, всі чудово знають, що вже декілька років у нас діє програма підтримки ОСББ. І всі, хто раніше створили об’єднання, вже по декілька разів отримали грошову допомогу з місцевого бюджету. У 2022 році можливість скористатися програмою мають новостворені ОСББ та ті будинки, які витратили кошти тільки один раз. Чудова нагода. Тим паче, ще невідомо, чи буде ця програма існувати і надалі, адже у громаді з’явились нові сільські території та є багато інших важливих питань благоустрою, які також потребують вирішення.

За останні три роки ми 15 разів проводили конкурс на управителя і так і не знайшли його - ніхто не хоче брати ці будинки в управління. Тому єдиний на сьогодні вихід – створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. І не треба цього боятися! Зараз все робиться легко, є бухгалтери, які ведуть по декілька будинків, спеціальні автоматизовані програми, зразки документів тощо. Мешканцям будинків потрібно лише дійти згоди, обрати голову, а інші питання на перших кроках ми допоможемо вам вирішити.

Я розумію, що ці 27 будинків, здебільшого, двоповерхові. І люди бояться великих витрат. Але є позитивний досвід, коли будинки на 8-16 квартир створили ОСББ і вже і покрівлю замінили, і мережі - все у них добре. Крім того, в одне ОСББ можна об’єднати декілька будинків. За умови, що вони мають спільну прибудинкову територію чи спільні інженерні мережі.

Тож не зволікайте, визначайтеся та приходьте до нас за консультацією! (Ми знаходимося за адресою: м.Кремінна, вул.Чайковського, 3). Часу обмаль – приблизно пару місяців.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
22:40
282
Немає коментарів. Ваш буде першим!