Представники влади відвідали дітей з обмеженими фізичними можливостями

Представники влади відвідали дітей з обмеженими фізичними можливостями

Представники влади відвідали дітей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня світова та українська спільнота і наша Кремінська громада відзначили Міжнародний день людей з інвалідністю.

Тому сьогодні заступниця Кремінського міського голови Наталя Макогон, начальник управління освіти, культури, молоді та спорту Олексій Удовенко, заступниця голови Сєвєродонецької райдержадміністрації Катерина Колесникова та депутат Сєвєродонецької районної ради Ганна Паламарюк завітали до підопічних КУ «Кремінський міський центр реабілітації дітей та осіб з інвалідністю «Добро» (директор Артем Абрамов).

Гостей зустріли представниці старшої вікової групи відвідувачів центру. На заході була представлена виставка їхніх чудових робіт: картини, вишиті бісером, стрічкою, хрестиком і гладдю.

До присутніх звернулася Наталя Макогон. Від імені міського голови Володимира Олексійовича Струка і депутатського корпусу вона побажала всім здоров’я, терпіння, злагоди і порозуміння. А також розповіла про ту роботу, яка проводиться у громаді щодо підтримки людей з інвалідністю. Зокрема, у громаді збережено всі установи і заклади соціального захисту; відкрита нова установа допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства; надається допомога дітям з рідкісними захворюваннями; виділяються кошти на лікування людям, які перебувають у скрутних обставинах та на обслуговування хворих вдома тощо.

Директор центру реабілітації «Добро» Артем Абрамов та представники влади обговорили з підопічними центру ті питання, які їх сьогодні найбільше хвилюють.

А учасниці виставки були відзначені грамотами за активну життєву позицію та розвиток декоративно-ужиткового мистецтва.

Далі керівники міста і району відвідали учнів міських ліцеїв №1 і №4, де створені інклюзивні класи. Побували і в родинах, в яких виховуються дітки з інвалідністю. Всім вручили подарунки та побажали здоров’я, затишку, тепла, Божої допомоги, реалізації мрій і планів.

«Саме в цей день ми показуємо своє людське обличчя, віддаючи шану тим, хто має проблеми зі здоров’ям» - сказала Наталя Макогон.

«Сьогодні ми зустріли людей не з особливими потребами, як їх прийнято називати, а людей з особливим серцем, особливою щирою душею», - зазначила Катерина Колесникова.

І це справді так. Хай у цих людей все складається якнайкраще!

«Бо вони мають волю, силу і бажання жити й перемагати всі негаразди. Вони вже від народження – борці!, - сказав Олексій Удовенко.

P.S. Терміни «інклюзія» й «інклюзивна освіта» були введені у вжиток доволі давно. Але і по сьогодні люди вдосконалюють свої знання з інклюзії, ми і досі вчимося руйнувати бар’єри і будувати інклюзивне суспільство - доступне для всіх, безпечне і комфортне.

Інклюзія (від слова «inclusion» – включення) – це процес залучення усіх груп суспільства в діяльність, організаційні, культурні, політичні й освітні процеси, незалежно від їх фізіологічних можливостей. Тому кожному з нас слід навчитися правильно комунікувати інклюзію, вміти розрізняти певні терміни і, головне, завжди в центр уваги ставити людину, а не її особливі потреби.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
16:30
264
Немає коментарів. Ваш буде першим!