Європейські інвестори сьогодні побували у Кремінній

Європейські інвестори сьогодні побували у Кремінній

Європейські інвестори сьогодні побували у Кремінній

Цього тижня Кремінський міський голова Володимир Струк, разом зі своєю командою, приймали поважних гостей: Юлію Тараканову, заступника начальника відділу міжнародних проектів Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку; Роя Дрейкотта, старшого спеціаліста сектору Європейського інвестиційного банку; Ігора Кистеньова-Кавказького, керівника проекту Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКВПУ), Сергія Погосяна, спеціаліста проекту НКВПУ із фінансів та закупівель.

 Приводом для цієї представницької зустрічі стали ряд проектів, які подала Кремінська громада до Європейського інвестиційного банку з метою їх підтримки і кредитування.

Зустрічаючи гостей, Володимир Струк сказав:

-Ми хочемо презентувати наші програми, в нас їх шість, розповісти про нашу територію і про те, як хочемо її змінити. Сподіваємося на спільну плідну роботу з вами заради гарних результатів для Кремінської громади.

Далі заступник міського голови Наталя Макогон розповіла гостям про Кремінську громаду.

  • - Кремінна є центром олімпійської і параолімпійської підготовки. У нас потужний спортивний комплекс з басейном, футбольними полями, біговими доріжками. Буквально на цьому тижні було здано до ладу сучасний легко-атлетичний комплекс, побудований в рамках державної програми «Велике будівництво». Щодня на спортивній базі Кремінної тренується до 120 спортсменів.

Наше місто і наші Кремінські ліси визнані туристичним магнітом України. Всі ці складові є вагомим фундаментом для того, щоб далі розвивати громаду, впорядковувати її територію, поліпшувати інфраструктуру.

У нас уже є позитивний досвід співпраці з європейськими інвесторами і ми маємо намір продовжувати цю роботу.

Так, ми капітально відремонтували приміщення, у якому знаходиться міськрада; завдяки співпраці з компанією НЕФКО повністю модернізували дитячий садок «Ластівка»; зараз така енерго-ефективна модернізація відбувається в дитячому садку «Катруся».

Які наші подальші плани?

Ми показали вам Центр надання адміністративних послуг, створений у 2016 році. Тоді було заплановано надання 32 послуг. Зараз обсяг послуг значно розширився, ми надаємо їх уже 214. Крім того, укладено 9 угод з державними підрозділами (податкова служба, пенсійний фонд, центр зайнятості тощо). Мова йде про те, щоб людина отримувала всі послуги у одному місці. То ж площі нинішнього ЦНАПу реально не вистачає, щоб розмістити в ньому всі служби.

Поруч з нами знаходиться приміщення колишнього садка «Івушка», в якому є можливість розмістити розширений ЦНАП. Ото ж ми хочемо відремонтувати це приміщення і обладнати його, згідно сучасних вимог. Цей проект має надзвичайно важливе значення для нашої громади.

Розповіла Наталя Макогон і про інші об’єкти, які компактно розташовані у лісовому масиві. Мова йде про ремонт приміщень колишнього санаторію «Озерний».

Передусім, це відбудова соціального готелю, де б могли розміститися спортсмени; внутрішньо-переміщені особи, що приїздять до нас для переоформлення документів, для того, щоб провідати своїх дітей, що навчаються тут; туристи, відпочиваючі, які будуть приїздити до нас, адже іншого місця для відпочинку і реабілітації здоров’я у області практично не залишилося.

Два інші проекти (ремонт двох будівель і благоустрій територій) передбачають відпочинок і оздоровлення дітей, осіб похилого віку та проведення навчань, конференцій, тренінгів, ділових зустрічей і розміщення виставкових зон. Ці об’єкти будуть корисні не тільки для нашої громади, а й для всієї області.

Учасники зустрічі з великим інтересом ознайомилися з презентацією цих проектів, висловили своє схвалення і навіть захоплення.

  • -Те, що в одному місці буде розташовано комплекс для відпочинку і оздоровлення та соціальний центр – це супер ідея, це супер покращення для людей. Це красиво, раціонально, практично. Ваша ідея може стати прикладом для наслідування, - зазначив Ігор Кістеньов-Кавказький.

Заступник міського голови Георгій Дзивульський розповів гостям, що в місті вже реалізовано проект «Поліпшення доступу до води в постраждалій від конфлікту громаді м.Кремінна», який підтримувався і реалізовувався з допомогою Європейського Союзу. Було прокладено десятки кілометрів нових магістральних мереж і відремонтовано насосну станцію та замінено обладнання на менш енергоємне. Але проектом не було передбачено заміну розвідних мереж.

  • -Ми хочемо продовжити цю роботу, щоб вирішити питання водопостачання в раз і назавжди. Пропонуємо також проект муніципальної співпраці між нашою громадою і Рубіжанською. Адже в наших сусідів є проблема з питною водою і ми можемо допомогти її вирішити. Для цього передбачається реконструкція старих артезіанських свердловин, монтування труб до Рубіжанського водозабору та реконструкція розвідних мереж по нашому місту. Адже всі вони вже морально застарілі, через велике зношення трапляються часті пориви і ця проблема потребує негайного вирішення.
  • До того ж, кінцевими бенефіціарами цього проекту будуть жителі нашого міста і сусіднього Рубіжного, а це майже 100 тисяч громадян. Ото ж, це дуже важливий соціальний проект.
  • Вирішуючи проблему з подачею води, виникає питання очищення каналізаційних стоків. І наш наступний проект - «Будівництво блочно-модульних очисних споруд у місті Кремінна». На сьогодні очищення стоків здійснюється шляхом технології, впровадженої ще у 60-х роках минулого століття. Це - поля фільтрації, що призводить до забруднення грунтових вод. Тому, плануємо встановити модульні очисні споруди з фільтраційною системою закритого типу. Вже виконані проектні роботи, днями отримаємо комплексну експертизу. Далі потрібні кошти для безпосереднього монтажу очисних споруд.
  • До речі, міський голова Володимир Струк запевнив партнерів, що в реалізації цих проектів міська рада готова брати участь на принципах співфінансування.

Підсумовуючи почуте і побачене у Кремінній, представники Надзвичайної кредитної програми для відновлення України Рой Дрейкотт та Ігор Кістеньов-Кавказький зазначили:

- Те, що ви пропонуєте - це чудовий приклад комплексного підходу до вирішення соціальних проблем: це і житло, і оздоровлення, і робочі місця, і вода, і екологія. Ви можете стати прикладом того, як маленьке місто виростає у спроможну , перспективну і привабливу територію. Наша команда буде підтримувати і захищати ваші проекти. Звичайно, для цього треба мати ще й власні кошти. Але ми бачимо, що ваш пан мер готовий брати участь у співфінансуванні. Отже, він знає, що таке залучити кошти у громаду і вміє ці кошти заробляти сам. То ж, ми вам допоможемо підготувати проекти і перемога буде за вами!

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:35
472
Немає коментарів. Ваш буде першим!