Тварини у законі: про відповідальність за жорстокість

Тварини у законі: про відповідальність за жорстокість

Тварини у законі: про відповідальність за жорстокість

Дехто може вважати, що за знущання над тваринами відсутня будь-яка відповідальність, однак це не так. Покарання передбачено як законодавством щодо адміністративних правопорушень, так і кримінальних злочинів.

Крім того, Верховною Радою України у поточному році прийнято Закон№1684-IX від 15.07.2021 щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами (вводиться в дію з 08.11.2021).

Зокрема, за знущання над тваринами, у тому числі безпритульними, що спричинило їх мучення, завдало їм фізичного болю, страждань, але не спричинило тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, а також інші порушення правил утримання, поводження та транспортування тварин, статтею 89 Кодексу про адміністративні правопорушення України передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварини. Якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я, а якщо такі дії вчинені щодо двох і більше тварин або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, зазначеною статтею, передбачено накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб, з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Стаття 299 Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від одного до трьох років або позбавленням волі на строк від двох до трьох років з конфіскацією тварини за жорстоке поводження з тваринами, що належать до хребетних, у тому числі з безпритульними тваринами, вчиняється у вигляді порушення правил транспортування тварин, якщо такі дії призвели до тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі тварини, нацьковування тварин одна на одну, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, а також пропаганда, публічні заклики до вчинення дій, що мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій.

Коли ці дії вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, то вони караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією тварини.

Якщо дії вчинені з особливою жорстокістю або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або активним способом, або насильницькі дії щодо тварини, спрямованіна задоволення статевої пристрасті, то передбачено позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

Дії, вчинені для створення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, або збут чи поширення зображень, творів, кіно-, відео-, аудіопродукції, що пропагують жорстоке поводження з тваринами, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією тварини.

Сподіваюсь, що у Кремінський громаді підстави для застосування вищезазначених правових норм будуть відсутні.

І.Заїка, прокурор Кремінського відділу
Сєвєродонецької окружної прокуратури.
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
13:10
148
Немає коментарів. Ваш буде першим!