О, спорт, ти - світ!

О, спорт, ти - світ!

О, спорт, ти - світ!

День фізичної культури і спорту щорічно відзначають у кожну другу неділю вересня. Його ще лагідно називають Днем фізкультурника. Цього року свято припадає на 11 вересня. 

Напередодні цієї дати про спортивні здобутки громади газеті розповів Олександр Кузьменко, директор Кремінської ДЮСШ, голова Луганського обласного відділення національного Олімпійського комітету України, член виконкому Луганського обласного відділення НОК України.

У нашій громаді показник рівня занять спортом становить 29 відсотків, тоді як в Україні середній – 21 відсоток. Але цього недостатньо. І основна причина низької фізичної активності людей різних вікових груп є сильна залежність від сучасних гаджетів, телефонів та комп’ютерів. Бо, на жаль, значну частину свого життя ми проводимо сидячи.

Що ж робити? Збільшувати рухову активність, як учнів та молоді, так і дорослого населення. Як цього досягти? Залучати абсолютно всіх до занять фізкультурою та спортом!

І у Кремінській громаді є для цього чудові умови – спортивні майданчики, басейн, спеціалізовані зали Луганського обласного фізкультурного центру «Олімп», спортивна зала Кремінської ДЮСШ, спортзали місцевих та обласних закладів освіти (спортивного ліцею та кадетського корпусу імені героїв Молодої гвардії), новозбудована гімнастична зала.

(Реконструйований спорткомплекс «Олімп»)

(Басейн у КУ ЛОФЦ «Олімп»)

        (Один із спортмайданчиків у Кремінній) 
У найближчих планах громади - встановлення ще трьох спортивних майданчиків. Завдяки співпраці міської влади та ЛОФЦ «Олімп» – колективу однодумців на чолі із Заслуженим працівником фізичної культури та спорту України Юрієм Іщенком, у Кремінній плануєть- ся будівництво комплексу футбольних полів зі штучним покриттям.

А завдяки зусиллям Луганської обласної федерації легкої атлетики, яку очолюють олімпійські чемпіони, заслужені майстри спорту Віктор та Ольга Бризгіни, розроблено проєкт та вже втілюється у життя будівництво сучасного легкоатлетичного манежу.

             (Будівництво гімнастичної зали)
Варто підкреслити, що ці спортивні споруди відкриті для кожного!

Маючи таку чудову сучасну спортивну базу, ми залучаємо мешканців громади до занять фізкультурою через районні, обласні та всеукраїнські змагання. Проводимо їх серед педагогів, медичних працівників, працівників сільського господарства (ФСТ «Колос»), соціальної сфери, органів державного управління та місцевого самоврядування, енергетиків тощо.

Також наша громада має міцний кадровий потенціал – кваліфікованих фахівців, тренерів, інструкторів та вчителів фізкультури.

На жаль, немає з нами заслужених тренерів Миколи Івановича Кошелєва та Валерія Дем’яновича Бєлого. Але їх праця живе у

вихованцях та дітях – в учасниці Олімпійських ігор Ніні Моргуновій-Бєлій, у бронзовому призері Олімпійських ігор Ірині Янович, в учаснику двох Олімпійських ігор Володимирі Рибіну, учаснику Олімпійських ігор Вікторі Савченку.

Вірю, що і під опікою нинішніх тренерів до когорти олімпійців долучиться ще не один житель громади. 

Тільки з початку 2021 року кремінські спортсмени вибороли 42 медалі на чемпіонатах України з олімпійських та не олімпійських видів спорту. За підсумками виступів на них, кремінські спортсмени були включені до складу збірних команд України та гідно представляли нашу державу на чемпіонатах Європи та Світу: І місця вибороли у змаганнях з важкої атлетики Ганна Калашник та у змаганнях з силового багатоборства Олександр Дубовий, срібним призером змагань клубного чемпіонату світу з пауерліфтингу став Віталій Білозер, бронзові нагороди вибороли важкоатлет Марк Лєванзов та пауерліфтер Віталій Білозер.

                      (Ганна Калашник)

            (Олександр Дубовий)

Наразі це найвагоміші досягнення року. Сподіваюся, що переможці та призери чемпіонатів України Данило Соколов, Марина Бутенко, Надія Курдюкова, Кирило Іванов, Сергій Дворцов, Тетяна Буднікова, Сюзанна Зеленська, Віктор Тітарєв, Юлія Наумчук, Святослав Калашников, Микита Бибик, Данило Касьяненко, Віталій Сергєєв, Анастасія Банченко, Кирило Попов та Олександр Рудь разом зі своїми тренерами будуть підкорювати нові й нові спортивні вершини! Фізична культура – це фундамент спорту. І любов до фізкультури прищеплюється змалечку, у родині та дитячому садочку. З віком вона лише міцнішає. Тож я щиро вдячний інструкторам зі спорту дошкільних закладів освіти, які системно залучають дітей до рухової активності та занять спортом («Перші кроки до Олімпу», «Козачата», «Веселі старти», «Ми – олімпійці», «Юний олімпієць», «Брейнринг», «Олімпійська вікторина», «Мама, тато і я – спортивна сім’я»).

            (На змаганнях «Мама, тато 

                   і я - спортивна сім’я»)
У навчальних закладах громади наші юні таланти мають ще більше шансів проявити себе у різних видах спорту та постійно відвідувспортивні секції, гуртки та відділення з видів спорту. Багато залежить від вчителя фізкультури, який є прикладом для дітей. Саме такими у своїх закладах є Артем Фесенко та Катерина Мартиненко, Ніна Михайлівна Бєлая та Віктор Бобровський, Зінаїда Антонівна Кішко, Юлія Жидкова та Євгенія Ведернікова, Олександр Журба та Василь Усатий, Олена Єременко та Катерина Мар’ясова.

А скільки досягнень є у наших шкільних ко- манд, які підкорювали та підкорюють «Артек», «Олімпійське лелеченя», «Старти надій», «Ко- зацький гарт», «Шкіряний м’яч», «Юнісеф – волейбол», а нині ще й «COOL GAMES»!

      (Під час змагань «Олімпійське лелеченя»)

З великою повагою всі студенти спілкуються з Олександром Євгеновичем Ворошиловим, який виховав не одне покоління волейболістів. Георгій Афанасійович Олійник, Михайло Іванович Лукаш, Олександра Володимирівна Воронічева, Юрій Іванович Гриценко – вчителі фізкультури, у яких багато хто з нас вчився та формувався як особистість. Всім вам, вчителі фізкультури і не тільки – велике спасибі та низький уклін! Молодому ж поколінню викладачів бажаю високо нести олімпійський прапор та прапор громади!

Цього року ми вперше відзначили День тренера. Тренер – він як батько: і потурбується, і посварити може. Бо тільки при максимальній віддачі можна досягти успіху. Це багато років вдається вихованцям Сергія Куранова та Олексія Старицького, Андрія Алексєєва та Дмитра Новікова, Сергія Кошелєва та Валерія Кубая, Костянтина та Марічки Селіванових, Дениса Хімченка та Єлисея Щербо, Уляни Щербо та Сергія Прийми, Романа Кучирки та Сергія Абрамовича, Олександра та Володимира Дубових, Лідії Матвійчук та Руслани Боярської, Миколи Чорнобая та Сергія Зайцева. Ви запускаєте «ракетний двигун» наших спортсменів, який має всі шанси долетіти до олімпійської вершини. Здоров’я вам та наснаги, невичерпної енергії та творчого підходу до тренувань!

  (Зустріч у міськраді з нагоди Дня тренера) 

Маючи такий колектив однодумців, можна впевнено рухатись вперед, прославляючи нашу малу батьківщину. Звичайно, є ще багато проблем на цьому шляху, але ми будемо їх долати разом.

Напередодні професійного свята я сердечно вітаю вас, шановні фізкультурники та спортсмени Кремінської громади, колеги і друзі, тренери і вчителі фізкультури, зі святом здоров’я, гарту, сили, краси та мужності! Ваша наполеглива праця дуже потрібна суспільству. Адже ви формуєте здорову націю і, водночас, робите все для того, щоб кремінські спортсмени відзначались на спортивних аренах України, Європи та Світу.

Щиро вдячний вам за активну роботу з реалізації державної політики в галузі фізичної культури і спорту у Кремінській громаді, високу відповідальність, ентузіазм та цілеспрямова- ність. Кожному бажаю здоров’я та благополуч- чя, енергії, нових трудових і творчих здобутків та спортивних перемог!

Хай масовий спорт сприяє гармонійному розвитку особистості, зміцненню здоров’я населення, утвердженню престижу громади на теренах області, всеукраїнському та міжнародному рівнях!

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
21:30
459
Немає коментарів. Ваш буде першим!