У Кремінській бібліотеці держслужбовці можуть скласти іспит на знання державної мови

У Кремінській бібліотеці держслужбовці можуть скласти іспит на знання державної мови

У Кремінській бібліотеці держслужбовці можуть скласти іспит на знання державної мови

Для успішної реалізації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з липня в Україні розпочалися іспити на знання державної мови.

На Луганщині є лише 6 пунктів, де можна скласти іспит на визначення рівня володіння державною мовою для осіб, які зобов’язані володіти нею та застосовувати її під час виконання службових обов’язків. Два з них розташовані у місті Кремінна, а саме: Кремінська бібліотека для дітей та Кремінська центральна публічна бібліотека. Іспити у наших бібліотеках складають мешканці не лише Луганської області, а й інших областей. Кількість охочих скласти іспит дуже велика, а кількість пунктів, на жаль, обмежена. Комунальний заклад «Кремінська публічна бібліотека» за сприяння управління освіти, культури, молоді та спорту Кремінської міської ради вже розглядає технічні можливості зорганізації пунктів для складання мовних іспитів також і у бібліотеках-філіях. Це, насамперед, задовольнить потреби наших користувачів та мешканців Кремінської громади, які вже місяць не можуть зареєструватися до електронної черги на складання іспиту. За весь час іспитів (з 16 липня) даною послугою у нашій бібліотеці скористалось 46 осіб.

Для складання іспиту та отримання сертифікату про рівень володіння державною мовою, претенденту, починаючи з 16 липня 2021 року, необхідно: онлайн зареєструватися за посиланням: https://exam.mova.gov.ua, зазначивши ПІБ, дату, місце і час складання іспиту; прийти на зареєстрований час до обраної локації із документом, що ідентифікує особу; скласти іспит, використовуючи платформу https://exam.mova.gov.ua. Результати іспиту встановлюються не пізніше 15 календарних днів від дати складання іспиту. 

Складання мовного іспиту - це нова послуга, завдяки якій бібліотека сьогодні є найпопулярнішим місцем. Також для нас це можливість презентувати свої послуги для нових користувачів.

Складання іспиту на базі бібліотек доступне завдяки співпраці Національної комісії зі стандартів державної мови та Української бібліотечної асоціації.

Якщо вам потрібна допомога в отриманні електронного цифрового підпису, реєстрації на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови, звертайтесь до бібліотеки. Ми обов’язково вам допоможемо. Усі послуги у бібліотеці безоплатні.

Наша адреса: Луганська обл., м. Кремінна, пл. Красна, 6., Кремінська центральна публічна бібліотека та Кремінська бібліотека для дітей.

Довідки за телефоном: 066 33 60643.

О.СКИДАНЕНКО, директорка КЗ «Кремінська ПБ».

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
21:05
337
Немає коментарів. Ваш буде першим!