​Підприємництво – це велика відповідальність та нелегка праця

​Підприємництво – це велика відповідальність та нелегка праця

​Підприємництво – це велика відповідальність та нелегка праця

Напередодні Дня підприємця наш кореспондент поспілкувалася з начальником відділу економічного аналізу та розвитку управління економіки Кремінської міської ради Юлією Борщук. Запитала про стан бізнесу в громаді, про взаємодію підприємців та влади, як задовольняються потреби і вирішуються проблеми місцевих товаровиробників тощо.

- Юліє Григорівно, розкажіть про підприємницький потенціал громади. З чого він складається?

- На сьогодні малий та середній бізнес Кремінської територіальної громади представлений 1211 діючими суб’єктами підприємницької діяльності. З них 209 – це малі підприємстваі 1002 - фізичні особи-підприємці.

На початку року у бізнесі громади було зайнято 2565 осіб (1310 - у малому бізнесі, 1255 – це фізичні особи-підприємці з найманими працівниками).

Місцеву економіку представляють добувна та обробна промисловість, а також агропромисловий комплекс. Вісім підприємств громади є основними бюджетоутворюючими.

Під час реформи децентралізації до міської ради доєдналось шість сільських населених пунктів (дві сільські ради). Це збільшило кількість фермерських господарств та обсяг земель, які обробляються. Так, станом на липень поточного року у нас було зареєстровано 17 фермерських господарств, площа землі в обробітку склала 17,915 гектарів.

- Які справи у сфері торгівлі?

- Ми маємо розвинену мережу роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, де в основному задіяні суб’єкти мікропідприємництва. Тож наші мешканці повністю забезпечені продовольчими та непродовольчими товарами й послугами.

Зараз торговельна мережа Кремінської ТГ складається з магазинів (166 одиниць), кіосків та павільйонів (55), підприємств оптової торгівлі (2), підприємств ресторанного господарства (52), підприємств побутового обслуговування (120), АЗС (7) і АГНКС (1).

У місті функціонують два ринки зі змішаною спеціалізацією з 461-им торговельним місцем.

- Як підтримується місцевий бізнес?

- У міськраді працюють Центр надання адміністративних послуг, також діють два громадських об’єднання підприємців.

Наразі управління ЦНАП Кремінської міської ради надає 217 адміністративних послуг. З початку року до адміністраторів Центру за консультацією звернулось15890 осіб, людям було надано понад 10 тисяч адміністративних послуг, а послуг з Держгеокадастру-577. До державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців при ЦНАПі звернулося 430 осіб, до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – 1708.

Кількість послуг Центру постійно збільшується. Крім того, впроваджуються нові послуги, які дуже затребувані мешканцями громади. Спеціалісти Центру працюють злагоджено, професійно, постійно вдосконалюють свою роботу.

Вагомий внесок в розвиток та підтримку підприємництва в громаді робить громадська організація «Кремінська бізнес-асоціація». Її керівник Андрій Сімонов бере активну участь в заходах, де вирішуються нагальні питання підприємців. Сьогодні Андрій Леонідович є членом Експертної комісії з питань регуляторної діяльності Кремінської міської ради, головою Ради підприємців при Кремінській міській раді, членом регіональної ради підприємців при голові Луганської облдержадміністрації. Керівник ГО тісно співпрацює з міжнародними організаціями для залучення до співпраці суб’єктів підприємницької діяльності громади, для стабілізації підприємництва та створення нових робочих місць.

Так, в 2020 році громадською організацією було реалізовано низку проектів: «Підтримка місцевих товаровиробників «Вироблено на Луганщині. Луганщина моя» та «Створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі в м. Кремінна Луганської області». В поточному році розпочато проект «Інтеграція ромської спільноти в бізнес» через фонд «Відродження», який передбачає проведення тренінгів з бізнесу для представників ромської національності.

Цього року на одній з сесій було прийнято рішення про утворення Ради підприємців, затвердили її положення. До складу Ради увійшли найактивніші підприємці громади, які небайдужі до її соціально-економічного розвитку і намагаються вирішувати проблемні питання сфери малого бізнесу.

Міською радою проводяться зустрічі підприємців з відповідними контролюючими службами. На них бізнесменам надають консультації та роз’яснення в різних сферах господарської діяльності. Це може бути торгівля алкогольними напоями, захист прав споживачів, реклама, оформлення трудових відносин тощо. Також разом з підприємцями обговорюються проекти регуляторних актів - рішень міської ради, які так чи інакше впливають на діяльність підприємців. Ці питання можуть стосуватися встановлення податків та зборів, порядку організації деяких видів діяльності тощо. Варто сказати, активна участь підприємців в обговоренні проектів рішень позитивно впливає на їх діяльності. Так, в цьому році таким чином вдалося досягти згоди щодо зменшення ставок єдиного податку для другої групи платників - з 20 до 17 відсотків. Це невеликий, але позитивний приклад того, що активність підприємців може дати позитивний результат не тільки для членів робочої групи, а й для певного кола бізнесу.

- Комунікація «бізнес-влада» добре налагоджена?

- Так, між цими ланками конструктивна співпраця. Ми працюємо на засадах партнерства, довіри та взаємодопомоги.

Я впевнена, усі представники бізнесу заслуговують окремої уваги та відзначення за їх нелегку працю. Адже їх труд – важкий і відповідальний, він потребує постійного вдосконалення, самовідданості та наполегливості.

Дорогі підприємці! У день вашого професійного свята прийміть найщиріші вітання та побажання успіхів у обраній вами сфері діяльності, яка так чи інакше позитивно впливає на розбудову економіки Кремінської громади. Нехай удача завжди посміхається вам, а партнери ніколи не підводять. Бажаємо вам завжди знаходитись у потоці рівномірного і головне поступового зростання обсягів виробництва та реалізації товарів та послуг, а також постійного збільшення надходжень та прибутків!

Зі святом вас, шановні підприємці громади!

Наш кор.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
20:20
208
Немає коментарів. Ваш буде першим!