На Луганщині СБУ викрила небезпечне забруднення ріки Сіверський Донець хімічними відходами

На Луганщині СБУ викрила небезпечне забруднення ріки Сіверський Донець хімічними відходами

На Луганщині СБУ викрила небезпечне забруднення ріки Сіверський Донець хімічними відходами

У Луганській області Служба безпеки України викрила посадовців одного з великих хімічних підприємств на значних порушеннях екологічного законодавства.

Про це газеті повідомила прес-служба СБУ в Луганській областія 

Впродовж тривалого часу виробництво «економило» на ремонті та модернізації очисних споруд і зливало тони небезпечних відходів у Сіверський Донець. А щоб не платити екологічний податок у повному обсязі, посадовці занижували об’єми шкідливих викидів.

За висновками проведеної з ініціативи СБУ експертизи, рівень вмісту заліза у воді перевищує допустимий рівень у 15 разів, азоту амонійного - у 5 разів. Задокументовано і значне перевищення нафтопродуктів, магнію, сульфатів, фосфатів тощо.

Це при тому, що річка збагачує питні горизонти Лисичанська, Рубіжного Сєвєродонецька, інших населених пунктів і є найбільшим магістральним каналом меліорації земель регіону.

За даними слідства, лише за півроку хімічне виробництво завдало навколишньому середовищу шкоду на суму понад 270 тис. грн.

У межах відкритого кримінального провадження проведено обшуки в адміністративній будівлі підприємства і отримано документальні докази порушення посадовцями екологічного законодавства.

Наразі одному з керівників повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 242 (порушення правил охорони вод) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі для виявлення та покарання усіх причетних до правопорушення осіб.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводилися спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
18:05
218
Немає коментарів. Ваш буде першим!