Військові ЗСУ допомагають мешканцям смт Сиротине розчищати вулиці після минулорічної пожежі

Військові ЗСУ допомагають мешканцям смт Сиротине розчищати вулиці після минулорічної пожежі

Військові ЗСУ допомагають мешканцям смт Сиротине розчищати вулиці після минулорічної пожежі

З 12 серпня військовослужбовці окремого полку оперативного забезпечення приступили до надання допомоги цивільному населенню Луганщини – розчищенню завалів на вулицях постраждалого від минулорічних масштабних пожеж села Сиротине. 

Про це газеті повідомила прес-служба СБУ.

«Минулої осені, коли на Луганщині вирували лісові пожежі, вогонь випалив сотні гектарів соснових лісів, знищив сотні жител мешканців прилеглих сіл. Наприкінці серпня від стихії дуже постраждав населений пункт Сиротине. Військові та працівники ДСНС надавали допомогу в гасінні пожеж та евакуації мешканцыв селища, але 68 житлових будинків згоріли вщент, близько 200 отримали пошкодження різного ступеню. Тисячі людей втратили дах над головою та все своє майно. Держава відшкодувала постраждалим збитки, виплативши в середньому по 300 тис.грн на відновлення житла та господарчих споруд. Протягом року сільчани власними силами відбудовували свої житла, розчищали подвір’я від завалів обгорілої цегли та іншого будівельного сміття. Але, внаслідок того, що вулиці тут не мають достатньої ширини, на дорогах утворилися завали з будівельного сміття, перешкоджаючи проїзду цивільних авто та рятувальної техніки. Власними силами впоратись із цим мешканці Сиротіного не змогли і попросили допомоги у військових Збройних Сил України, надіславши зверення до командира оперативно-тактичного угруповання "Північ"» – розповів командир окремого полку оперативного забезпечення полковник Анатолій Загурський.

Вчора особовий склад полку приступив до виконання поставленого командиром ОТУ «Північ» завдання, а саме розчистки вулиць від завалів та вивезення будівельного сміття. Обгорілу цеглу, шматки обпаленої штукатурки, фрагменти пошкоджених вогнем конструкцій вигортають екскаватором, завантажують на самоскиди і вивозять на відведене місце. За перший день вже вивезено 20 машин сміття, повністю очищено вулицю Шкільну, по якій курсують маршрутні автобуси та здійснюють під’їзд медичні й пожежні авто. 1 вересня по цій вулиці підуть в школу діти.

«Ми готові і в подальшому надавати допомогу цивільному населенню українських населених пунктів», – зазначають військовослужбовці.
Роботи продовжуються. В планах військових – очистка вулиці Дружби та прилеглих провулків. Загалом, за оцінкою військових, розчистка вулиць від наслідків пожежі триватиме близько двох тижнів.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
09:30
80
Немає коментарів. Ваш буде першим!