На допомогу хворим COVID-19 прийде марихуана

На допомогу хворим COVID-19 прийде марихуана

На допомогу хворим COVID-19 прийде марихуана

В університеті Огаста шукають спосіб врятувати життя пацієнтів з найважчою формою коронавируса.

У США шукають способи врятувати життя хворим з найважчою формою COVID-19, повідомляє «Голос Америки». Деякі американські вчені стверджують, що допомогти в цьому може один з містяться в марихуані інгредієнтів — канабідіол.
За словами вчених з університету Огаста, канабідіол приходить на допомогу в найважчих випадках коронавируса — коли у пацієнта починаються ускладнення на легких.
«Зараз при діагнозі COVID-19 вас спочатку відправляють додому. У лікарню ви потрапляєте, якщо вам складно дихати, а задишка така, що не дозволяє дійти від ліжка до вбиральні. У лікарні ми спочатку проводимо підтримуючу терапію, до останнього моменту намагаючись НЕ інтубувати пацієнта », — розповідає в бесіді з кореспондентом« Голосу Америки »доктор Джек Ю, професор університету Огаста (Jack Yu, University of Augusta).
Вчені з університету Огаста призводять тривожну статистику: значне число пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легенів, не виживає.
«Наприклад, 52-річна жінка-лікар, у якій знайшли це захворювання, провела чотири тижні на вентиляції легенів, а коли прийшла до тями, виявила, що у неї ампутовані ноги і пальці на руках», — говорить доктор Ю.
За даними дослідження, що міститься в марихуані канабідіол може полегшити перебіг хвороби важких пацієнтів. Цей компонент марихуани має протизапальну дію, і здатний запобігати так званий цитокіновий шторм — гіпервілповідь імунної системи, що призводить до важких побічних ефектів, включаючи утруднене дихання.
«Попередні дані показують, що, в комбінації з підтримуючим лікуванням, канабідіол може бути дуже ефективним, говорить професор Університету Огаста Бабак Бабан (Babak Baban, University of Augusta), — Його можна застосовувати на найважчій стадії захворювання».
Випробування на мишах показали, що застосування каннабідіола поліпшило функції легень. Рівень цитокінів в крові знизився, в той час як рівень кисню — підвищився. Вчені мають намір продовжити клінічні випробування на тваринах.
«Миша — не найкраща модель для цього захворювання. Тхори підходять краще, і зараз ми плануємо тестувати на них. Тхір — найкраще тварина для медичних експериментальних досліджень», — каже професор Бабан.
Він підкреслив, що якщо тести на тваринах приведуть до бажаних результатів, вчені будуть готуватися до випробувань на людях.
«Каннабідіол не є складовою канабісу і тому не має психотропний ефект. Це забезпечує безпеку його застосування», — розповів співрозмовник« Голосу Америки».
Дослідники попереджають, що не дивлячись на легкодоступність каннабіоідов, їх ні в якому разі не можна застосовувати для лікування коронавируса в домашніх умовах.
«Не дивлячись на те, що канабідіол можна купити без рецепта, застосовувати його дома категорично не можна. Початкова стадія COVID-19 характеризується спробою вірусу утруднити його «виявлення» імунною системою, — підкреслює Джек Ю. — Якраз в цей момент організму необхідно стимулювати імунітет, і застосування протизапальних засобів може виявитися смертельним ».
Наступна стадія випробувань пройде в університеті штату Джорджія, кажуть вчені. У разі успіху канабідіол можна буде досить швидко випустити на ринок: адже він уже схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США для лікування судом у дітей.


Олексій Горбачов
Журналіст, на «Голосі Америки» з 2019 року. У 2011-2018 році працював політичним оглядачем у відділі політики «Независимой газети» в Москві. Лауреат американської стипендії імені Хьюберта Хамфрі в сфері журналістики. Пройшов навчання в школі журналістики і масових комунікацій імені Уолтера Кронкайта при державному університеті Арізони.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
15:55
218
Василь
16:43
+1

От молодці!