У прокуратурі на нараді обговорили стан протидії злочинності на території Кремінського територіальної громади

У прокуратурі на нараді обговорили стан протидії злочинності на території Кремінського територіальної громади

У прокуратурі на нараді обговорили стан протидії злочинності на території Кремінського територіальної громади

У Кремінському відділі Сєвєродонецької окружної прокуратури відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів з питань протидії злочинності на території Кремінської територіальної громади за підсумками І півріччя 2021 року. 

У нараді брали участь керівники органів державної влади та місцевого самоврядування.

Обговоривши результати роботи правоохоронних органів упродовж 2021 року, нарада відзначила, що вжиті скоординовані заходи в цілому сприяли покращенню стану законності і правопорядку в районі, проте окремі питання потребують додаткової уваги. 

Так, при зменшенні по області загальної кількості облікованих кримінальних правопорушень на – 6,5%, на території Кремінської територіальної громади відбулося їх зменшення на 19,7 % (з 254 до 204). Це, зокрема, пов'язано зі змінами у території.

Разом з тим відбулося збільшення кількості тяжких злочинів, при збільшенні кількості умисних вбивств та замахів на їх скоєння (до 2), та незначне зменшення кількості кримінальних правопорушень проти власності. Однак, збільшилася кількість шахрайств.

Не вдалося уникнути зростання кількості облікованих тяжких злочинів, кількості злочинів проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, кримінальних правопорушень проти власності, у тому числі крадіжок та шахрайств.

Більше ніж на половину зменшилась кількість виявлених злочинів у сфері господарської діяльності, вчетверо менше викрито кримінальних правопорушень за фактами вчинення злочинів проти довкілля, а саме у сфері незаконної порубки лісу. На половину більше виявлено кримінальних правопорушень, пов’язаних із незаконним оборотом наркотичних засобів, однак відсутні факти виявлення їх збуту.

Значно збільшилось число злочинів, вчинених неповнолітніми, зокрема наявний один факт скоєння кримінального правопорушення у групі неповнолітніх. Разом з тим не припущено зростання вчинення злочинів групою осіб та у стані алкогольного сп’яніння, скоєних особами, які раніше вчиняли злочини, однак питома вага останньої залишається значною.

Дещо знизився відсоток розкриття кримінальних правопорушень, при збільшенні рівня розкриття злочинів минулих років.

Зменшилась кількість спрямованих до суду проваджень з обвинувальними актами (73 проти 81), у тому числі з угодами про визнання винуватості (7 проти 10), при значному зменшенні проваджень з клопотаннями про звільнення осіб від кримінальної відповідальності (6 проти 15), клопотань про застосування примусовихзаходівмедичного характеру (2 проти 4).

Повільно відбувається розслідування кримінальних правопорушень економічної спрямованості.

Потребує поліпшення робота, насамперед, оперативних підрозділів, щодо виявлення актуальних злочинів у сфері службової діяльності, передусім, викриття кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, пов’язаних із отриманням неправомірної вигоди. Актуальним є питання протидії можливим незаконним заволодінням бюджетних коштів, виділених на боротьбу із «CОVID-19».

Фактично не змінюється залишок оперативно-розшукових справ щодо не розшуканих злочинців, безвісно зниклих осіб минулих років.

Потребує зменшення залишок незакінчених кримінальних проваджень, який залишається значним, у тому числі за рахунок кримінальних правопорушень, по яких закінчилися строки давності.

До суду направлено 2 кримінальні провадження у сфері корупції, по яких винесено обвинувальні вироки. Спрямовано до суду 1 кримінальне провадження у бюджетній сфері за фактом не обґрунтованого отримання особою грошових коштів. Сума завданої шкоди державі у розмірі 7 тис.грн. відшкодована у повному обсязі під час досудового розслідування, справу розглянуто судом. Виявлені 2 факти незаконних порубок лісу, 1 з яких на об’єкті природно-заповідного фонду, обвинувальний акт спрямовано до суду.

З метою підвищення ефективності боротьби зі злочинністю та узгодження діяльності правоохоронних органів нарадою затверджені спільні організаційно-практичні заходи на наступний період.

Д.Головченко, т.в.о начальника Кремінського відділу Сєвєродонецької окружної прокуратури           

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
21:20
457
Немає коментарів. Ваш буде першим!