У Кремінній відбувся обласний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв нацистського геноциду ромів

У Кремінній відбувся обласний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв нацистського геноциду ромів

У Кремінній відбувся обласний захід з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв нацистського геноциду ромів

серпня, в районі міського цвинтаря, біля пам’ятника ромам, що постраждали в роки Другої світової війни, пройшов обласний захід на честь Міжнародного дня пам’яті жертв нацистського геноциду ромів. Урочистості відбулися за підтримки міського голови Володимира Струка.

Геноцид ромського народу і до сьогодні залишається однією з найменш вивчених сторінок в історії Другої світової. Але завдяки небайдужим синам і дочкам пам’ять про загиблих і знищених предків живе і глибоко вшановується.

У Кремінній все для цього робить обласна громадська організація «Ромаї дума» на чолі з її керівником Андрієм Миколаєнком. Зокрема, у минулому році, зусиллями членів організації і Кремінської міської ради було встановлено пам’ятний знак «Геноцид ромського народу».

Того дня біля нього зібралися представники обласної, районної та місцевої влади: заступник начальника управління культури, національностей, релігій та туризму обласної адміністрації Олександр Козенко, перший заступник голови Сєвєродонецької райдержадміністрації Євген Жданов, заступник Кремінського міського голови Сергій Сафо. Сюди прийшли і члени громадськості, особливо чисельним було представництво ромської спільноти Кремінщини.

Всі виступаючі говорили про те, що злочини тоталітарних режимів не мають прощення і забуття. Тож сьогодні треба зробити все можливе, аби в нашій державі носії ромської та інших національностей були рівні з іншими народами та проживали комфортно і у повній безпеці.

Сергій Сафо зазначив:

«Всі ми, члени Кремінської громади, однаково заслуговуємо на гідне і щасливе життя. Невипадково центральний проспект міста має назву Дружби. Це означає, що представники будь-якого етносу мають бути впевненими, що жодних геноцидів тут не буде».

Голова обласної громадської організації «Ромаї дума» Андрій Миколаєно сказав, зокрема, що ще не так давно, за часів його батьків, все було інакше. А ось зараз життя змінилося. Скажімо, його син отримав вищу освіту в Харківському університеті імені Ярослава Мудрого. Тож нинішнє покоління ромів - це вже не ті кочові цигани, якими були їхні предки, а адаптовані в суспільство громадяни.

На завершення заходу пролунав гімн ромів, дуже красивий і надзвичайно хвилюючий. До Пам’ятного знаку лягли квіти пам’яті і вдячності померлим від живих.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
17:45
227
Немає коментарів. Ваш буде першим!