Як допомогти тваринам у спеку?

Як допомогти тваринам у спеку?

Як допомогти тваринам у спеку?

Доступна миска з чистою водою протягом дня, легка їжа, прогулянки в ранні та вечірні години, а також відпочинок у добре провітрюваному приміщенні дозволять вашому улюбленцю комфортно пережити спекотні дні.

Поради від ветеринара знайшли на сайті «Волинські новини».

Не закривайте тварину в непровітрюваному приміщенні. На жаль, часто власники, ідучи на роботу чи залишаючи тварину в автомобілі, забувають, що внутрішня температура приміщення дуже швидко підвищується. Тоді тварина може навіть загинути.

Вигулюйте вихованців рано-вранці та пізно ввечері. Обирайте маршрути, де є можливість пройтися травою (біля водойм, у тінистих місцях), адже асфальт і бруківка сильно нагріваються. Беріть із собою пляшку з водою та ємність, куди її можна буде налити.
ДОСТУПНА МИСКА З ВОДОЮ
Протягом усього дня улюбленець повинен мати доступ до прохолодної чистої води.
НЕ ПЕРЕГОДОВУЙТЕ
У цей період тварина має харчуватися лише легко перетравлюваною їжею, бажано рідкими кормами, щоб організм використовував мінімум енергії для засвоєння їжі.
ВЛІТКУ КОТІВ І СОБАК ВАРТО СТРИГТИ
Трапляються випадки, коли тварина не встигає вчасно вилиняти, у неї залишається велика кількість підшерстку, через який шкіра в спеку не дихає, а запарюється. Внаслідок цього виникає запалення шкіри, яке може призвести до гнійних процесів і навіть того, що мухи будуть відкладати личинки в рани.
Тому якщо немає змоги постійно вентилювати шкіру, тварину краще постригти, аби вона не страждала.
ПОМІРНЕ ОБЛИВАННЯ ВОДОЮ ТА КУПАННЯ
Як тільки виникає підозра, що в тварини настає тепловий удар (симптоми: висолоплений язик, пришвидшене дихання/серцебиття, неспокій, відмова від їжі, рвота), їй потрібно відразу дати прохолодної води, зробити компреси зі змоченої у воді тканини або помірно облити (щоб не було різкої зміни температури).
Купатися у відкритих водоймах тварині варто дозволяти лише під наглядом власника.
ДОПОМОЖІТЬ БЕЗПРИТУЛЬНИМ ТВАРИНАМ І ПТАХАМ

У межах міста безпритульні тварини обов’язково повинні мати доступ до прохолодної чистої води. Потрібно влаштовувати їм поїлки, наприклад, із механічним наповненням.
Симптоми перегріву в кота та собаки схожі на симптоми сказу. Тому краще встановити поїлки для вуличних тварин, ніж згодом займатися діагностикою.

Подбайте про воду для купання та пиття птахів. Якщо ви маєте можливість, то забезпечуйте птахів водою впродовж усього року, але це має бути чиста вода. Ванна-купальня для птахів, розташована в вашому саду, може стати першим місцем, куди птахи-батьки приведуть свою малечу. Тому не забувайте регулярно наповнювати ванну чистою водою. Глибина такої купальні не повинна перевищувати 7-8 см.

ЯК ДОПОМОГТИ РИБКАМ І ГРИЗУНАМ?

Рибки перебувають у сталому середовищі, тому їм навряд загрожує критичний перегрів. Але якщо вони дуже мляві, на дно акваріуму можна покласти пляшку з замороженою водою.
Клітку з хом’ячками тримайте в добре провітрюваному місці. Часто змінюйте підстилку, тому що виділення аміаку також сприяють тому, що тварина може погано себе почувати в спеку. Забезпечте вихованців великою кількістю води.

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
13:45
198
Немає коментарів. Ваш буде першим!