Будьте вкрай обережні на воді!

Будьте вкрай обережні на воді!

Будьте вкрай обережні на воді!

Під час спеки громадяни активно вирушають до водойм. Але такий відпочинок не завжди має успішний фінал, про це свідчить сумна статистика загибелі громадян на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність, або легковажно поставитися до свого дозвілля, і вже існує ризик для вашого життя та здоров'я. Так, від початку липня на території України вода забрала життя 65 людей, з яких 11 — діти!

Повідомляє Володимир Заморений, заступник начальника відділу організації профілактичної роботи Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області.

ЯК УНИКНУТИ ТРАГЕДІЇ НА ВОДІ?

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання; навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря - не нижче +24. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. У Кремінній на теперішній час визначено та обладнане, відповідно до чинного законодавства, лише одне місце масового відпочинку людей – це пляж на озері Пісочне, територія якого обслуговується ТОВ «ЗОРЯ-СЕРВІС-ПЛЮС».

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ЛЮДИНА ТОНЕ?

Вся справа в тому, що коли людина тоне, вона не видає різкого і пронизливого крику про допомогу, як вважає більшість людей. Розмахування руками, бризки і крики, зустрічаються в реальному житті вкрай рідко.

Поняття «Інстинктивна реакція потопаючого» — це те, що люди роблять, щоб уникнути фактичного або передбачуваного удушення при зануренні у воду. На неї вказують наступні ознаки:

üРот потопаючого то йде під воду, то з’являється на поверхні, але вдихнути і покликати на допомогу не виходить. Тобто тонуть, як правило, мовчки. Дихальна система людини розрахована на дихання. Мова — це її вторинна функція. Перш ніж мова стане можливою, необхідно відновити функцію дихання.

üПотопаючий НЕ махає — його руки витягуються в сторони. Він робить це інстинктивно, намагаючись відштовхнутися від води і спливти.

üВін не може здійснювати осмислені рухи: схопитися за рятувальний круг чи простягнути руку тим, хто прибув на допомогу.

üПоки проявляється інстинктивна реакція потопаючого, людина знаходиться у воді вертикально. Протриматися на поверхні він може від 20 до 60 секунд. А потім повністю піде під воду.

Це зовсім не означає, що людина, яка кличе на допомогу і відчайдушно розмахує руками, вас обманює. Але це зовсім інша стадія — паніка в воді, що передує «інстинктивної реакції потопаючого» і зазвичай триває недовго. Але в цьому випадку потопаючий ще може допомогти своїм рятівникам. Наприклад, простягнути їм руку або схопитися за коло.

Є й інші ознаки того, що людина терміново потребує допомоги:

üВідкинута назад голова, відкритий рот.

üЗакриті або скляні очі, які ні на що не фокусуються.

üСпроба перевернутися на спину.

üРухи, що нагадують вилізання по мотузяній драбині.

Як не потонути самому? Тіло легше води, тому зазвичай тонуть, коли панікують. Спробуйте проекспериментувати. Пориньте на невеликій глибині в воду, підібгайте ноги. Ви відчуєте, як вода виштовхує вас вгору. Запам’ятайте це відчуття. Переверніться на спину і розслабтеся. Голова може бути повністю занурена в воду. Головне, щоб на поверхні залишалися ніс і рот. Запам`ятайте! Спокій — запорука того, що ви, навіть не вміючи добре плавати, зможете протриматися на воді досить тривалий час.

Шановні батьки! Діти, що грають у воді, шумлять. Якщо вони перестали шуміти, витягніть їх з води і дізнайтеся, чому.

У більшості випадків люди гинуть на воді через власну необережність, тож, вирушаючи до водойм, будьте вкрай обачні та відповідальні, дотримуйтеся порад рятувальників! Під час екстреної ситуації одразу телефонуйте за номером «101»

Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
14:00
606
Немає коментарів. Ваш буде першим!