Новий архітектор – нове бачення Кремінської громади

Новий архітектор – нове бачення Кремінської громади

Новий архітектор – нове бачення Кремінської громади

У Кремінській громаді призначено нового архітектора. Ним стала інженер цивільно-промислового будівництва Тетяна Вікторівна Шлеіна, жителька Рубіжного. 10 років вона працювала у сфері проектування, реконструкції і капітального ремонту приміщень. У Кремінну прийшла, вигравши конкурс на посаду головного архітектора.

Сьогодні архітектор – гість «Кремінщини» і відповідає на питання нашого кореспондента.

 • -Вся Ваша професійна діяльність пов’язана з Рубіжним. Які перші враження від роботи у Кремінній?
 • -- Важко, немає тієї бази, яка б стала підґрунтям для роботи. Все треба починати з нуля. Та головне, що є потенціал і бажання творити.
 • Ідей у мене багато, а як їх втілити в життя з найбільшою ефективністю для громади – це вже залежить від роботи всієї команди.
 • З містом я знайома, зробила тут не один проект. Скажімо, магазину «Арт-центр», трибунних споруд на стадіоні «Олімп», тренажерної зали, яка будується, табору «Мрія».
 • Проте, в Кремінній я не тільки працювала, а й часто з сім’єю тут відпочиваємо, любимо приїздити до кінного двору «Лошадкин дім».
 • Як, на Ваш погляд, можна змінити наше місто і громаду в цілому?
 • Найперше, хочеться відновити всі оздоровчі об’єкти Кремінної задля статусу курортного міста. Санаторій «Озерний» - чудову ідею започаткував наш мер; болить серце за табір «Мрія». Я – учасниця проектно-кошторисної документації по капітальній реконструкції табору. Ціле літо проїздила туди, виконала роботи, але, на жаль, кошти не були виділені і ремонту не відбулося. Проект дуже цікавий, з застосуванням новітніх технологій у водопостачанні, водовідведенні. Хотілося б повернути Кремінній поняття оздоровчого краю, щоб люди приїздили сюди з усієї України. Природні умови, сосновий ліс, озера – все цьому сприяє Тут благодатне місце для відпочинку!
 • А приїздитимуть відпочиваючі – у громади будуть кошти розвиватися, будуватися, наводити порядок у місті і селах.
 • Злободенним питанням є сміття і утилізація відходів. Є ідея збудувати в нас сміттєпереробний завод. На жаль, вже на стадії ідеї, багато жителів налаштовано агресивно. При цьому, ніхто з громадських активістів не звернувся до міськради і не спробував розібратися у даному питанні. Я б пояснила їм, яка це чудова можливість зробити наше місто чистим, екологічним і багатшим. Інвестором будівництва заводу виступає німецька компанія. Я досконально вивчила їхній проект, який пропонує новітні технології утилізації сміття, що не спричиняють шкоди ні людині, ні природі. У Швеції, до речі, такий переробний завод знаходиться в центрі міста.
 • У нашому регіоні – великі проблеми зі сміттям. Більше того, жодного сміттєпереробного заводу немає навіть в Україні. Рано чи пізно ми просто потонемо у відходах. І добре було попередити цю катастрофу, стати першими у вирішенні проблеми. На цьому б ми виграли не тільки морально (екологія, здоров’я), а й добре б заробляли, приймаючи сміття з сусідніх міст.
 • Я готова з цього питання спілкуватися з жителями, з громадськими активістами, запросити до розмови представників інвестиційної компанії з тим, щоб пояснити в деталях, що це буде за проект, які переваги отримає громада.
 • До речі, проводитимуться громадські слухання, інформація розміщуватиметься в пресі, на сайтах, все буде прозоро і відкрито.
 • Ця тема дуже цікава і її потрібно всіляко підтримувати. Будучи курортним містом, ми повинні бути екологічно-чистою територією, а не продовжувати накопичувати відходи на відкритому полігоні, забруднюючи навколишній простір і підземні водні горизонти.
 • -Благоустрій міста, як його бачите?
 • -Так, нам не вистачає гарного благоустрою; не подобаються ринки, коли в самому центрі розміщаються бабусі зі своїми кошиками. Ні, я не проти того, щоб людина продавала лишки продукції і заробляла кошти. Але треба, щоб це робилося цивілізовано, красиво. Тобто, є гостра необхідність привести до порядку торгові місця.
 • Треба розбудовувати місто. Кремінна має переважно садибну забудову. А необхідно, дивлячись у завтра, коли до нас поїдуть відпочиваючі, розвивати багатоквартирний сектор, залучати для цього інвесторів.
 • А ще - оновлювати і будувати нові зони відпочинку, реконструювати проспект і центральні площі міста. Все це потрібно робити. Але, повторюю, спочатку треба створювати підприємства, об’єкти, які принесуть у громаду фінанси, стануть джерелом достатку, з якого будемо черпати кошти на красу і благоустрій.
Слідкуйте за нашими новинами на телеграм каналі
11:05
580
Немає коментарів. Ваш буде першим!